opocznianie.pl

Blog ogólnotematyczny

jak zrobić drzewko wielkanocne
Dom i Ogród Lifestyle

Jak zrobić drzewko wielkanocne i wnieść do domu powiew wiosny?

Ozdoby wielkanocne można zrobić w zaciszu domowym i użyć do tego łatwo dostępnych materiałów. Drzewko wielkanocne może być prawdziwym powiewem wiosny w domu, który wniesie ze sobą atmosferę Świąt Wielkiej Nocy. Tego typu ozdobą można doskonale udekorować stół wielkanocny jak i poszczególne pomieszczenia.

Czym jest drzewko wielkanocne?

Drzewko wielkanocne jest wielkanocną choinką pełną kolorowo i wzorzyście pomalowanych pisanek, zajączków i żółtych kurczaczków. Do jego wykonania potrzebne będą:
– gałązki wierzby,
– ozdoby typu kurczaczki, zajączki,
– kolorowe pisanki,
– farba akrylowa,
– klej na gorąco,
– dratwa i nożyczki,
– szklany wazon lub doniczka.
To jak będzie ono zdobione zależy tylko i wyłącznie od kreatywności i pomysłowości osoby, która takie drzewko chce zrobić.

Jak zrobić drzewko wielkanocne?

Gdy przygotujemy wszystkie potrzebne materiały, możemy rozpocząć wykonanie drzewka. Dobrze jest pomalować na biało gałązki wierzby, a następnie umieścić je w wazonie szklanym. Potem do nich można przyklejać poszczególne ozdoby wielkanocne. Tak wykonane drzewko jest idealną dekoracją na stół wielkanocny.
Można także wykonać drzewko dużej wielkości umieszczone w doniczce i zrobione na bazie kijka bambusowego. Do tego można dodać
wiele zielonych gałązek i kolorowych ozdóbek, które będą nawiązywały do wielkanocnych świąt. Kolorowe światełka też idealnie ozdobią tego typu dekorację.

Tyle drzewek ile inspiracji

Drzewka mogą być duże i małe, kolorowe lub tylko zielone albo bardzo minimalistyczne, wykonane z gałązek jeszcze nie rozkwitłych. Ile inspiracji i pomysłów tyle rodzajów drzewek może być zrobionych.
Na pewno bardzo przydatny do tych czynności będzie pistolet na gorący klej. To nim na trwałe przykleimy do siebie poszczególne elementy. Idealnie sprawdzi się też farba akrylowa, która pomoże wnieść trochę odpowiedniej kolorystyki do danego drzewka wielkanocnego.
Wykonanie takiego drzewka nie jest żadnym problemem, a dodatkowo może być fajną zabawą i mile spędzonym czasem z naszą latoroślą.
W wyniku takich wspólnych prac, w jednej chwili w domu może wyrosnąć nagle drzewko wielkanocne.
Jak zrobić drzewko wielkanocne? Bardzo łatwo, na bazie gałęzi, patyków, przy pomocy sznurka, folii i wielkanocnych ozdób. Dodatkowo umieszczając je w wazonie lub w donicy. Poświęcając temu zadaniu niewiele czasu, można w bardzo ciekawy sposób udekorować dom na Święta Wielkiej Nocy. Nic też nie stoi na przeszkodzie by takich drzewek zrobić kilka i ustawić je w wielu miejscach swojego domu czy mieszkania.