opocznianie.pl

Blog ogólnotematyczny

jaki róż do policzków
Lifestyle Moda i Uroda

Jaki róż do policzków, czyli kilka podpowiedzi od makijażystek

Róż do policzków to jeden z niezastąpionych kosmetyków. Trudno wyobrazić sobie bez niego tak naprawdę piękny i dopracowany makijaż. Zdecydowanie można powiedzieć, że nałożenia różu na szczyty kości policzkowych to postawienie tak zwanej kropki nad i. Współczesne róże występują w różnych postaciach. Można kupić klasyczny kosmetyk prasowany, albo zdecydować się na róż wypiekany, który aplikuje się niezwykle łatwo, zawsze uzyskując delikatny i subtelny efekt. Inna alternatywa to róż w kremie, który na policzkach sprawia wrażenie delikatnie mokrego i wilgotnego. Jego nakładanie to już wyższa szkoła jazdy, a efekt jest naprawdę spektakularny.

Jaki róż do policzków?

Jak rozpocząć swoją przygodę z różem do policzków? Kobiety, które nie mają wprawy w jego nakładaniu, często martwią się o to, że efekt po wykończeniu makijażu różem będzie po prostu przerysowany i zbyt mocny. To właśnie dla nich świetnie sprawdzi się róż wypiekany. Ten kosmetyk nakłada się klastycznie za pomocą pędzelka. Ma dosyć twardą i zbitą konsystencję, dlatego też na czubek pędzelka zwykle nabiera się jedynie odrobinę kosmetyku. Dzięki temu trudno zrobić sobie tak zwaną krzywdę podczas nakładania. Efekt będzie bardzo delikatny i subtelny, ale jednocześnie kości policzkowe zostaną zaznaczone, a cera delikatnie ożywiona. Dokładnie o taki efekt chodzi. Kobiety, które dobrze znają się na nakładaniu różu, mogą zdecydować się na kosmetyk w postaci prasowanej. Ten zwykle łatwiej nabiera się na pędzel, dzięki czemu można również uzyskać wyrazistszy efekt. Miłośniczki różu będą zachwycone. Do aplikowania tego kosmetyku potrzebny jest pędzelek o delikatnie ściętym brzegu. Najlepiej, aby był wykonany z naturalnego włosia.

Kolory i odcienie różu do policzków

Jeżeli chodzi o paletę kolorystyczną różu to mamy naprawdę ogromny wybór. W sprzedaży można znaleźć zarówno róż w odcieniach ciepłych, jak i zimnych. Niektóre produkty są delikatne, beżowe, praktycznie nie widać ich po nałożeniu na twarz, dają bardzo lekki efekt. Inne są mocno napigmentowane. Ich kolor jest wyrazisty. Wybór kosmetyku zależy zatem od preferencji konkretnej kobiety. Tak naprawdę warto mieć jednak przynajmniej dwa lub trzy różne róże, które stosuje się w zależności od okazji. W przypadku większości kobiet doskonale prezentuje się róż w odcieniu koralowym lub brzoskwiniowym. Ten odcień pięknie ożywia cerę. Bardzo ładnie na policzkach wyglądają również róże w odcieniu jasnego różu. Pięknie prezentują się zarówno w przypadku cery jasnej, jak też ciemniejszej. Panie lubiące ekstrawagancki makijaż mogą natomiast sięgnąć po róż w kolorze fioletowym lub pomarańczowym.