opocznianie.pl

Blog ogólnotematyczny

Mobile first index
Praca

Mobile first index, AMP – co przydaje się w pozycjonowaniu?

Trudno jest w dzisiejszych czasach prowadzić biznes bez Internetu. W Internecie toczy się bowiem olbrzymia część życia – można być temu przeciwnym, ale nie można temu zaprzeczyć. To tak potężny trend, że jedyne, co można zrobić w takiej sytuacji, to dostosować się – w wyszukiwarce google można znaleźć wszystko. A ukuty już na tej kanwie żart mówi, że jeśli czegoś tam nie ma, to to nie istnieje. Nie warto jest wpadać w to swoiste internetowe limbo. Warto natomiast zaznaczyć swoją obecność w Sieci. A właśnie temu służy pozycjonowanie stron internetowych. To nie jest łatwe zadanie i nie każdy może się tym zajmować. Żeby było skuteczne wymaga wiedzy, czasu, cierpliwości i doświadczenia. Dlatego warto to zadanie oddać w ręce profesjonalistów – osób, dla których pozycjonowanie stron www nie ma żadnych tajemnic.

  1. Zalety odpowiedniego pozycjonowania
  2. Rola AMP w pozycjonowaniu stron
  3. Co to jest mobile first index?

Dlaczego pozycjonowanie stron jest takie ważne?

Strony internetowe są różne, ale zawsze chodzi o to, by zainteresować ich zawartością ludzi, a w przypadku stron biznesowych – głównie potencjalnych klientów. W tym przypadku liczy się wszystko: to jak strona wygląda, jaka jest jej zawartość, jak intuicyjnie się ją przegląda, ja szybko się ładuje, a także na której pozycji w wyszukiwarce się znajduje. Dlatego pozycjonowanie stron jest tak istotne.

AMP a pozycjonowanie strony

AMP, czyli Accelerated Mobile Pages to technologia, którą Google wdrożyło i upowszechniło w 2016 roku, dlatego nie można mówić, że jest to najnowsza technologia. To rozwiązanie już dość powszechnie znane – w dużym skrócie ma na celu jak najlepsze poprawienie działalności danej strony internetowej. Właściciele stron mogą je wdrażać za darmo, mogą na tym jedynie zyskać. Również wtedy, gdy chodzi o pozycjonowanie strony internetowej tak, by pojawiała się jak najwyżej w wynikach wyszukiwania – w końcu właśnie to ma ogromne znaczenie. Strony www, które mają wdrożoną technologię Accelerated Mobile Pages są specjalnie otagowane, co oznacza, że google pokazuje je automatycznie wyżej w wynikach wyszukiwania. Dlatego taka strona internetowa jest od razu dużo lepiej widoczna.

Czym jest mobile first index?

W ogromnym skrócie mobile first index to swoista informacja dla robotów wyszukiwarki google, że w przypadku twojej strony najważniejsza jest wersja mobilna, dlatego skuteczne pozycjonowanie w tym momencie to takie, które skupia się na naturalnych wynikach wyszukiwania przeznaczonych dla użytkowników smartfonów.