opocznianie.pl

Blog ogólnotematyczny

Przygotowania panny młodej
Moda i Uroda

Przygotowania panny młodej

Moda ślubna zmienia się jak w kalejdoskopie. Bezustannie na rynku pojawiają się propozycje od zdolnych projektantek, które zapierają dech w piersiach i sprawiają, że pragniemy się u nich zaopatrzyć. Warto jednak wziąć pod uwagę kilka ważnych aspektów przed ostatecznym wyborem. Suknie ślubne (Warszawa polecamy annakara.com) muszą być dobierane indywidualnie. Liczy się wzrost, rodzaj sylwetki oraz indywidualne preferencje. Idealnie dopasowana suknia może pięknie wyglądać na manekinie, aczkolwiek nie każda panna młoda będzie czuła się komfortowo w sukni, która aż nadto podkreśla kształt sylwetki. Komfort i swoboda ruchów to najważniejsze kwestie o które warto i należy zadbać w pierwszej kolejności.

Suknie ślubne a przymiarki

Dni przymiarek to newralgiczne momenty. Podejmuje się wówczas mnóstwo decyzji, czasochłonny proces bywa męczący, a po kilku godzinach ustaleń przyszła panna młoda marzy już tylko o tym, by mieć wszystko z głowy. Bardzo ważnym jest, aby w tym dniu przygotować się mentalnie na godziny pełne wrażeń, nowych bodźców i fizycznej pracy. Choć mogłoby się wydawać, że przymierzanie kolejnych fasonów to najprzyjemniejsza część wszystkich ślubnych przygotowań, to jednak na ogół bywa ona jednak bardzo wyczerpująca. Warto zadbać o odpowiedni wypoczynek w przededniu i przede wszystkim nastroić się możliwie jak najbardziej pozytywnie. Wyruszamy przecież do salonu, w którym cały sztab ludzi będzie dokładał wszelkiej mocy, by spełnić nasze najśmielsze oczekiwania. Warto również być aktywnym uczestnikiem wszystkich tych zdarzeń i nie zgadzać się na coś, do czego nie jesteśmy w stu procentach przekonani. Mimo braku wiedzy w temacie krawiectwa i tworzenia sukien ślubnych, możemy, a nawet musimy śmiało reagować, gdy pojawią się jakiekolwiek wątpliwości.

Czy warto zabrać ze sobą towarzysza w dniu przymiarek?

Towarzystwo osoby zaufanej w dniu przymiarek to wartość na wagę złota. Może to być mama lub bliska przyjaciółka. Liczy się ktoś, kto faktycznie nie będzie miał najmniejszych oporów przed udzieleniem szczerej opinii. W ferworze wszystkiego bardzo łatwo przeoczyć detale, które w dniu ślubu mogą stać się dla nas zbyt uciążliwe. Obecność osoby, która w pewnym sensie będzie naszym trzecim okiem to coś, na co zdecydowanie warto się zdecydować.

Jakie pytania mogą pojawić się w trakcie przymiarek?

Wybierając się do salonu na pierwsze przymiarki trzeba założyć na siebie zbroję składającą się z solidnych warstw cierpliwości. Pytanie będą padały bezustannie, ale właśnie na tym polega proces tworzenia wymarzonej sukni ślubnej. Krawcowa oraz projektantka będą chciały uzyskać jak najwięcej informacji już na samym początku. Uszeregowanie podstawowej wiedzy na temat tego, jak finalnie ma wyglądać suknia bardzo ułatwia pracę i przede wszystkim daje jakiś zarys tego, co chciałybyśmy uzyskać. Warto zatem z odpowiednim wyprzedzeniem zastanowić się nad tym, czego oczekujemy, jakiej długości ma być rękaw, czy chcemy elementy koronkowe, czy skorzystamy z tiulu i czy zamierzamy założyć na własny ślub wysoki obcas czy też może płaski but.