opocznianie.pl

Blog ogólnotematyczny

Dystrybucja broni
Dom i Ogród

Dystrybucja broni – na czym polega?

Polska jest krajem stosującym ograniczenia w użytkowaniu oraz handlu bronią – nie zmienia to jednak faktu, że w kraju występuje rynek związany z bronią, za który odpowiadają dystrybutorzy broni. Oferują oni sprzęt o charakterze wojskowym, policyjnym oraz – co bardzo istotne – związane z nim szkolenia. Pojęcie dystrybucji broni jest zatem szerokie i ma zastosowanie na polskim rynku.

Czym zajmuje się dystrybutor broni?

Za dystrybucję broni odpowiada – zgodnie z nazwą – dystrybutor broni. Jest to podmiot prawny – najczęściej firma – posiadający doświadczenie i możliwości w branży zbrojeniowej. Musi posiadać przy tym koncesję Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz certyfikowany Wewnętrzny System Kontroli. 

Dystrybutor broni oferuje różne produkty i usługi, cechujące się różną skalą. Bierze udział w przetargach na sprzęt dla Wojska Polskiego i Policji, lecz także sprzedaje broń osobom prywatnym posiadającym na nią licencję. Ze względu jednak na fakt, że sama broń to nie wszystko, sprzedaje także akcesoria i wyposażenie potrzebne do właściwego i bezpiecznego korzystania z broni. W dodatku oferuje różnego rodzaju szkolenia – taktyczne, lotnicze itp. Przy korzystaniu z każdej broni szkolenie i trening bywają bardzo przydatne, a w przypadku broni specjalistycznych są konieczne (np. poprzez zapewnianie stosownych certyfikatów i dyplomów). 

Do korzystania z broni niezbędna jest oczywiście amunicja. Także ona jest zatem sprzedawana przez dystrybutora broni. Może być dostarczana klientowi zarówno na pojedyncze zamówienia, jak i w ramach stałej umowy o współpracy.

Kluczowi dystrybutorzy w Polsce

Jednym z kluczowych dystrybutorów broni w Polsce jest https://www.vismag.pl/. Jego pole działania jest bardzo szerokie i obejmuje sprzedaż produktów z sektora tzw. „obrotu specjalnego”. Dotyczy on zarówno broni strzeleckiej (pistolety, karabiny itp.) dla osób prywatnych posiadających na nie zezwolenie, jak i dostarczaniu technologii militarnych na rzeczy armii (Wojska Polskiego oraz klientów zagranicznych). W tym celu Vismag posiada koncesję nr B-0001/2017 wydaną przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz dysponuje certyfikowanym Wewnętrznym Systemem Kontroli.

Vismag dostarcza zatem swoje usługi zarówno klientom indywidualnym, jak i formacjom wojskowym i policyjnym. Oferuje także zaawansowane technologicznie części dla samolotów wojskowych oraz stosowne szkolenia lotnicze. Sektor szkoleniowy firmy jest przy tym szerszy i obejmuje także szkolenia taktyczne dotyczące działania formacji pieszych. Firma jest dystrybutorem amunicji, stanowiącej niewątpliwie podstawę na rynku broni palnej.

Dystrybucja broni na terenie Polski – prowadzona przez certyfikowane firmy takie jak Vismag – funkcjonuje zatem sprawnie i spełnia potrzeby zarówno osób prywatnych, jak i formacji umundurowanych – z Wojskiem Polskim i Policją na czele.