opocznianie.pl

Blog ogólnotematyczny

Dźwig osobowy
Lifestyle

Dźwig osobowy – jak wybrać odpowiedni?

W dzisiejszych czasach transport poziomy wykorzystywany jest zarówno w przemyśle, jak i w codziennym życiu milionów osób. Dźwig osobowy to nic innego, jak potoczna winda, która pomaga dostać się na dowolne piętro wielkich budynków. To prosty sposób na zapewnienie sobie komfortu życia. Warto jednak wiedzieć, jakie parametry będą miały wpływ na wybór odpowiedniego modelu. Na co trzeba zwrócić uwagę?

Dźwig osobowy, czy towarowy?

Na początku warto dokładnie zaznaczyć granice i różnice dotyczące obu rodzajów dźwigów. Czym się charakteryzują?

  • Dźwig osobowy – jak już zostało wspomniane, jest to po prostu winda, którą znaleźć można w coraz większej ilości budynków mieszkalnych i służbowych. Służy ona do transportu pionowego, zapewniając przy tym bezpieczeństwo i wygodę każdego pasażera. Wyjście i wejście lub, mówiąc dosadniej, załadunek i wyładunek, możliwy jest wyłącznie na przystankach, czyli najczęściej piętrach. 
  • Dźwig towarowy – to opcje do transportu wszelkiego rodzaju towarów. Załadunek i wyładunek też występuje tutaj jedynie podczas zatrzymania się na przystanku. Rodzaj ten różni się przede wszystkim pojemnością wnętrza, jak i szerokością drzwi. Pozwala również na przewożenie dużo cięższych ładunków, a jego panel sterowania znajduje się na zewnątrz, a nie wewnątrz. 

Wiedząc już o tej ważniej różnicy, warto spojrzeć na to, jakie parametry będą kluczowe przy wyborze dźwigu osobowego. 

Dźwig osobowy – jakie parametry są ważne?

Kluczem do wyboru odpowiedniego dźwigu osobowego jest poznanie potrzeb danego budynku. Potrzebna będzie do tego dokładna analiza przepływu ruchu wewnątrz budynku, dzięki której będzie można wyciągnąć odpowiednie wnioski. 

Wiedząc już, jak przedstawia się przepływ ruchu, należy przyjrzeć się i dobrać następujące aspekty dźwigu:

  • udźwig windy,
  • formę zewnętrzną lub wewnętrzną,
  • prędkość poruszania się kabiny,
  • sposób sterowania windy,
  • wymiary całej konstrukcji,
  • rodzaj napędu,
  • wysokość podnoszenia.

Wszystkie te informacje pozwolą na dokładny dobór windy, która poradzi sobie z występującym ruchem. To prosty sposób na zapewnienie komfortowego poruszania się każdemu pracownikowi lub mieszkańcowi budynku. W tym wszystkim nie można zapomnieć o odpowiedniej firmie, która nie tylko oferuje wysokiej jakości windy osobowe, ale również pomaga w podjęciu dobrej decyzji. Ich ofertę można obejrzeć na stronie http://www.komponentylift.pl/produkty/dzwigi-osobowe, gdzie znaleźć można również szeroką gamę innych produktów, a w tym krzesełek dźwigowych, platform pionowych, jak i schodołazów.