opocznianie.pl

Blog ogólnotematyczny

frezarka
Moda i Uroda

Frezarka do paznokci i do stóp – jak wybrać?

Frezarka to urządzenie nowoczesne, wielofunkcyjne i bardzo przydatne zarówno w salonie manicure, jak i w domu, jeśli samodzielnie wykonujesz zabiegi manicure oraz pedicure. Frezarka do stóp i dłoni musi mieć odpowiednią moc dopasowaną do Twoich potrzeb. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, jak wybrać odpowiedni model.

Profesjonalny manicure w domu lub w salonie

Wolisz wykonywać samodzielnie manicure i pedicure w zaciszu własnego domu? Profesjonalna stylizacja paznokci jest jak najbardziej możliwa – trzeba jedynie skompletować niezbędne akcesoria, m.in. lakiery, top czy pilniki. Niezbędna jest też frezarka do stóp oraz dłoni, gdyż pozwoli ona odpowiednio przygotować płytki do dalszych zabiegów i malowania. Jak wybrać dobre urządzenie do użytku domowego?

Co potrafi dobra frezarka?

Frezarka do paznokci oraz do stóp to praktyczne urządzenie, które może zastąpić zestaw pilników, cążków i polerek, a także pozwala między innymi nadać paznokciom wybraną długość i kształt, pozbyć się zrogowaciałego naskórka, usunąć hybrydę, żel i akryl, opracować skórki, a także idealnie wypolerować płytkę i przygotować ją do pomalowania wybranym lakierem. Wymienne frezy pozwalają na szeroki zakres funkcji urządzenia.

Jakie parametry są najważniejsze?

Frezarka do paznokci do salonu kosmetycznego różni się od urządzenia domowego, gdyż powinna mieć większą moc – co najmniej 40 W – oraz pochłaniacz pyłu. Warto też wziąć pod uwagę inne jej parametry – jak kształt, wagę, ergonomię, liczbę obrotów, wybór i rodzaje frezów oraz rodzaj zasilania. Kluczowym parametrem jest maksymalny poziom obrotów, od niego zależy szybkość i efektywność zabiegu oraz niezawodność frezarki.

Frezarka Marathon do manicure i pedicure

Dobrą inwestycją będzie frezarka do manicure i pedicure Marathon 3 Champion, która pozwoli idealnie przygotować paznokcie do stylizacji, ale też zadba o stopy – sprawdzi się znakomicie jako frezarka do stóp. Rączka ma bardzo dużą moc i gwarantuje wysoki komfort pracy.

Frezarka do stóp

Frezarki są bezpieczne i higieniczne, można po nie sięgać także podczas wykonywania pedicure. Frezarka Marathon to urządzenie z najwyższej półki, odpowiednie dla pań, które oczekują dobrej mocy, ergonomii i komfortu – jest chętnie używana na co dzień przez wykwalifikowane stylistki.

Wystarczy skompletować odpowiednie frezy, by sprawdzała się również jako frezarka do stóp i do twardych paznokci oraz z nieregularną płytką, które są trudniejsze do opracowania. Frezarka do stóp bezpiecznie usuwa zrogowaciały naskórek i zapewnia skórze miękkość i gładkość.