opocznianie.pl

Blog ogólnotematyczny

Lifestyle

Jak przechowywać smaczki dla psa?

Smaczki da psa są doskonałym uzupełnieniem diety naszego pupila. Należy jednak wykorzystywać tylko produkty wartościowe, dedykowane zwierzętom. Nie powinno się dawać im produktów dla ludzi, ponieważ te mogą im zaszkodzić. Wybierając produkty dedykowane psom, mamy pewność najwyższej jakości i odpowiednich składników. Bardzo często właściciele psów zakupują większe opakowania smaczków dla psów czy karmy. Takie rozwiązanie jest bardziej ekonomiczne. Jak zatem prawidłowo przechowywać smaczki dla psów? Wyjaśniamy!

Przysmaki dla psa

W sklepach dla zwierząt pojawiają się różnego rodzaju smaczki dla psa, a ich asortyment stale się powiększa. Właściciele psów szczególnie cenią sobie te produkty, ze względu na ich wygodną formę i wysoką jakość. Warto podkreślić, że smaczki dla psów spełniają doskonale formę nagrody przy treningach psa, po prawidłowo wykonanym ćwiczeniu lub komendzie, czy po prostu podczas zabawy. Dzięki nim zwierzak chętniej angażuje się do zabawy i bardziej skupia się na wykonywaniu ćwiczeń.

Należy również zaznaczyć, że smaczki mają najczęściej niewielkie rozmiary, dzięki czemu można nagradzać psa często i bez obaw, że przekroczymy jego dzienne zapotrzebowanie kaloryczne. Jak można zatem zauważyć – smaczki są nieodłącznym elementem wyposażenia każdego psiego właściciela. Należy zatem zadbać nie tylko o ich wysoką jakość, ale także odpowiednie przechowywanie.

Jak przechowywać karmę i smaczki dla psa?

Warto tutaj dostosować sposób przechowywania do rodzaju karmy. Inaczej należy przechowywać karmę suchą, a inaczej karmę mokrą. Warto również zaznaczyć, że w przypadku wszystkich rodzajów produktów koniecznie trzeba zwracać uwagę na datę ważności zawartości opakowania i się jej trzymać. Dotyczy to również czasu, w jakim produkt musi zostać wykorzystany po otwarciu.

Jak przechowywać karmę i smaczki dla psa w formie suchej?

W tym przypadku karma powinna być przechowywana w suchym pomieszczeniu, w temperaturze pokojowej. Musi być szczelnie zamknięta. Po otwarciu można ją przechowywać w oryginalnym opakowaniu lub w specjalnych pojemnikach. Należy jednak zadbać o to, by pojemnik czy opakowanie były szczelnie zamknięte w taki sposób, żeby wykluczyć dostęp wilgoci i światła do jego zawartości. Dzięki temu suche smaczki dla psa nie stracą swoich walorów smakowych, a także zachowają odpowiednią konsystencję.

Jak przechowywać karmę mokrą dla psa?

Sposób przechowywania karmy mokrej zmienia się w zależności od tego, czy produkt jest otwarty czy zamknięty. Przed otwarciem, karmę mokrą należy przechowywać tak, jak jej suchy odpowiednik. Najlepsza będzie temperatura pokojowa, bez odstępu do światła i wilgoci. Po jej otwarciu, należy przechowywać karmę w chłodnym otoczeniu, najlepiej w lodówce. Warto do tego wykorzystać pojemniki szklane. Co ciekawe, do przechowywania karmy mokrej nie zaleca się wykorzystywania pojemników plastikowych, ponieważ mogą one zmieniać jej smak. 

Należy podkreślić, że otwartą karmę mokrą trzeba zużyć najczęściej w ciągu 48 godzin od jej rozpieczętowania. Zdarza się, że producenci wyznaczają inny czas, dlatego warto zapoznać się z etykietą umieszczoną na opakowaniu. Przekroczenie określonego czasu do spożycia może skutkować zepsuciem się pokarmu.

Dlaczego smaczki dla psa i karmę trzeba przechowywać w określony sposób?

Każdy właściciel czworonożnego przyjaciela doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że właściwie dobrany pokarm jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania i rozwoju pupila. Dlatego też przykłada się szczególną wagę do wyboru odpowiedniej karmy czy innych przysmaków. Z równą dbałością, jak o dobór karmy, należy dopilnować sposobu jej przechowywania. Dlaczego?

Niewłaściwie przechowywany psi pokarm traci swoje właściwości. Zbyt wysoka temperatura sprawia, że traci on wartości odżywcze i witaminy, a także zwiększa ryzyko zepsucia się produktu. Z kolei przechowywanie karmy w wilgotnych warunkach, może powodować rozwój bakterii czy pleśni. Podanie takiego produktu pupilowi będzie skutkowało zatruciem pokarmowym. Warto również zaznaczyć, że psujący się produkt staje się atrakcyjny dla różnego rodzaju insektów i owadów, które składają na nim jaja i przenoszą wiele rozmaitych chorób. 

Aby zachować zdrowie czworonoga, należy przyłożyć szczególną wagę do przechowywania jego pokarmu. Ten, podobnie jak jedzenie dla ludzi, ma określone odpowiednie warunki przechowywania, aby nie stracił swoich właściwości i zachował świeżość. Dlatego ważne jest, aby zapoznać się z etykietą na opakowaniu i dostosować przechowywanie smaczków i karmy dla psa do zaleceń producenta.