opocznianie.pl

Blog ogólnotematyczny

paczki do usa
Lifestyle

Jak wysłać paczki do USA?

Osoby posiadające rodzinę bądź znajomych mieszkających w Stanach Zjednoczonych bardzo często stają przed koniecznością wysyłania paczek do USA. Ile to kosztuje? Jak wygodnie wysyłać paczki do USA? Odpowiadamy.

Przesyłka do USA – cena

Potwierdzeniem popularności wysyłania paczek do Stanów Zjednoczonych może być ilość wyszukiwania w Internecie hasła: przesyłka do USA cena. Ile zatem w praktyce kosztuje wysłanie paczki do USA? Otóż, warto mieć świadomość, że wysyłka do USA zazwyczaj jest droższa niż w przypadku wysyłania paczek w kraju, czy w Europie. Wyższy koszt wynika w tym przypadku przede wszystkim z odległości, którą musi pokonać nadana przesyłka. Poza tym na koszty wpływa również sposób transportu, ponieważ paczki do USA nadawane są zarówno drogą morską, jak i lotniczą. Oczywiście droższa będzie ta druga opcja, jednak warto mieć świadomość tego, że dzięki wysłaniu paczki drogą lotniczą odbiorca otrzyma ją zdecydowanie szybciej. Poza tym na koszty wpływa także waga przesyłki oraz różnego rodzaju usługi dodatkowe, a cennik obejmujący przesyłki do USA jest dostępny pod linkiem: https://www.globkurier.pl/cennik/przesylki-miedzynarodowe/paczki-i-przesylki-do-usa.

Wysyłaj paczki do USA z Globkurier

Chcąc tanio nadać paczkę do USA warto skorzystać z oferty brokera kurierskiego Globkurier, co pozwala znaleźć najtańszą opcję nadania dla konkretnej przesyłki. Istotne w tym przypadku jest także to, że można dzięki temu porównać nie tylko koszt wysyłki, ale również różnego rodzaju usługi dodatkowe oferowane przez poszczególne firmy kurierskie obsługujące przesyłki do USA, np. ubezpieczenie. Co jeszcze warto wiedzieć? Przede wszystkim to, że nadawana paczka musi być odpowiednio zapakowana, czyli nie może umożliwiać dostępu do zawartość oraz powinna odpowiednio ją zabezpieczać. Istotna jest także świadomość tego, czego nie można wysyłać do USA, a są to przede wszystkim:

  • papierosy, narkotyki i alkohol;
  • materiały łatwopalne, wybuchowe (np. broń, amunicja, poduszki powietrzne, silniki);
  • materiały niebezpieczne (np. baterie, wszelkie płyny);
  • perfumy, biżuteria i kosztowności;
  • rośliny, lekarstwa;
  • artykuły spożywcze (mięso, przetwory mięsne, rybne, słodycze);
  • drewno surowe;
  • skóry i poroża dzikich zwierząt.

Podsumowując należy stwierdzić, że chcąc wysłać paczkę do USA należy wiedzieć przede wszystkim to, co może się w niej znaleźć. Istotne jest także odpowiednie przygotowanie przesyłki, ponieważ zarówno jej waga, jak i wymiary, czy kształt wpływają na koszty związane z nadaniem paczki.

Materiał zewnętrzny