opocznianie.pl

Blog ogólnotematyczny

sypialnia
Dom i Ogród

Jak zaaranżować sypialnie w stylu high-tech?

Sypialnia powinna być stylowa, a przy tym funkcjonalna. Już długo odchodzi się od zasad aranżacji, które zakładały, że tylko wygoda ma znaczenie, zaś cała otoczka nie jest ważna. Na szczęście te czasy się już skończyły. Pomyślcie tylko, że w pięknych wnętrzach zdecydowanie milej spędza się czas. A gdy jesteście zwolennikami filozofii Hygge, to przebywanie w pięknych miejscach da Wam szczęście. Musicie też wiedzieć, że sypialnia wcale nie musi być urządzona statecznie. Doskonale sprawdzi się styl high-tech. Dziś doradzimy Wam, jak zaaranżować sypialnie właśnie w takim wydaniu.

O stylu high-tech zdań kilka

Styl high-tech inspirowany jest kierunkiem w architekturze, który zalicza się do postmodernizmu. W tym przypadku nacisk kładziony jest na wykorzystaniu nowych technologii i to zarówno w konstrukcji budynków, jak i wyposażeniu. Już samo high-tech można przetłumaczyć jako nowoczesną technologię. Zatem we wnętrzach w tym stylu stawia się na niepospolite rozwiązania, które wpływają na wygodę, ale też sprawiają, iż wnętrze nie jest pospolite czy nudne. Jeżeli więc cenicie styl, ale też dużą dawkę oryginalności, to na pewno przypadnie Wam do gustu. Warto już na tym etapie wspomnieć co nieco o cechach i tym, co w takim wnętrzu musi się znaleźć. Oczywiście, jak możecie się domyślić, kolory powinny być śmiałe, ale też można postawić na kontrast w stylu black and white. Warto też pamiętać o właściwym oświetleniu, ale nie chodzi tylko o lampy, lecz również o dodatek typu gotowy zestaw taśmy LED, który sprawi, że sypialnia będzie miała to „coś”. Nie zapomnijcie, że w stylu high-tech dominują materiały takie jak szkło, stal czy też chrom, a nawet aluminium.

Urządzamy sypialnie w stylu high-tech, czyli krok pierwszy

Skoro podstawy są już znane, to czas przejść do tego jak zaplanować całą aranżację i to od A do Z. Na pewno polecamy Wam pomalowanie ścian na kontrastujące kolory. Jedna ze ścian może być biała, a druga czarna, a potem znowu biała. Warto jeszcze pomyśleć nad ciekawym akcentem kolorystycznym w postaci pomalowanej na srebrno ściany. I właśnie na niej można umieścić antyramy z plakatami przestawiającymi abstrakcje, które będą w tym przypadku swoistą kropką nad „i”. Jeżeli chodzi o podłogę, to absolutnym muat have jest jednolita podłoga z żywicy epoksydowej na wysoki połysk. Tutaj polecamy Wam kolor biały. Takie rozwiązanie doda też pomieszczeniu nutę elegancji i sprawi, iż jeszcze bardziej będzie zachwycać. Alternatywą dla podłogi z żywicy epoksydowej jest podłoga w gresie – rzecz jasna na wysoki połysk, ale o nieco szczotkowanej strukturze. Dzięki temu zdecydowanie łatwiej jest utrzymać czystość.

Urządzamy sypialnie w stylu high-tech, czyli krok drugi

Skoro krok pierwszy już za nami to czas przejść do kroku drugiego. W tym przypadku mamy na myśli wybór oświetlenia. W żadnym wypadku nie stawiajcie na duże żyrandole. Natomiast świetnie będą prezentować się szklane lampy wiszące typu okręgi na długich kablach. Możecie wybrać takie z transparentnego szkła. Warto zastanowić się nad sufitem podwieszanym, który można zabudować na środku sypialni, a następnie umieścić w nim gotowy zestaw taśm LED od AKB Poland. Możecie również zabudować profile aluminiowe w górnych częściach ścian. Dzięki temu efekt również będzie imponujący. Można również postawić na lampy stojące w formie gałęzi czy też z abstrakcyjnymi kloszami. Dzięki temu efekt będzie jeszcze lepszy, a Wy zyskacie dodatkowe źródło światła.

Urządzamy sypialnie w stylu high-tech, czyli krok trzeci

Teraz trzeba wybrać już meble i łóżko. W sumie zaczniemy od łóżka, bo jednak jest ono sercem sypialni i najważniejszym elementem. I tutaj wybór może być tylko jeden, czyli łóżko okrągłe bądź też prostokątny materac umieszczony na okrągłej podstawie. W tym przypadku zagłówek powinien być prosty i bez zbędnych udziwnień. Jeżeli zaś chodzi o meble, to polecamy te w wersji minimalistycznej posadowione na linearnych nóżkach albo też szklane półki wiszące, na których umieścicie designerskie bibeloty.

Jak widzicie urządzenie sypialnie w stylu high-tech nie jest trudne. Wystarczy tylko skorzystać z naszych rad i już efekt przewyższy Wasze oczekiwania.