opocznianie.pl

Blog ogólnotematyczny

Jak zbudowane są rajstopy
Lifestyle

Jak zbudowane są rajstopy?

Czy zastanawiałyście się kiedyś, jak zbudowane są damskie rajstopy? Jeśli nie, to koniecznie zapraszamy do przeczytania niniejszego artykułu. Znajdziecie w nim rzetelną odpowiedź na to pytanie.

Jak zbudowana jest damska rajstopa?

Celem rajstop jest modelowanie nie tylko okolic łydek bądź ud, ale też bioder i – w pewnym zakresie – talii. Dzięki temu kobieta wygląda w nich wyjątkowo i co najważniejsze – czuje się bardzo dobrze. Strukturę rajstop można by podzielić na kilka podstawowych części. Sprawdźmy zatem, jak są one zbudowane.

Ściągacz – górna część rajstop

Najwyżej znajduje się oczywiście ściągacz. Jego zadaniem jest utrzymanie rajstop w miejscu i ochrona przed ich przypadkowym zsunięciem. Ściągacz powinien być w miarę niewidoczny, dlatego bardzo często wytwarza się go z jasnych, tudzież przeźroczystych materiałów. W jego przypadku dyskrecja jest jak najbardziej wskazana.

Część majteczkowa

Niżej znajduje się tzw. część majteczkowa, czyli ta, która znajduje się na wysokości dolnej części bielizny. W zależności od modelu rajstop może być ona zaznaczona lub niewidoczna. Czasem imituje figi lub stringi. Rozpoznawalnym elementem tej części rajstop jest szew, który jest poprowadzony od ściągacza, aż do kroku. W wielu modelach część majteczkowa modeluje lub koryguje sylwetkę.

Klin

Klinem nazywamy tę część rajstop, która znajduje się w kroku. Jest ona najczęściej wyprodukowana z bawełny, dzięki czemu zapewnia kobiecie maksimum komfortu podczas chodzenia. Kobieta wybierająca rajstopy dla siebie powinna zwrócić szczególną uwagę na jakość i materiał wykonania klinu, gdyż od tego zależy jej komfort.

Cholewka

Cholewka do najdłuższa część rajstopy, która ciągnie się od uda aż po stopy. Jest to też najbardziej widoczny element, który często jest wzbogacany różnymi motywami graficznymi. W wielu rajstopach cholewki posiadają delikatnie błyszczącą powierzchnię. Cholewki mogą być grube, cienkie, transparentne, kryjące, matowe i modelujące.

Część palcowa

Część palcowa znajduje się w najniższym miejscu rajstop i chroni palce przed przetarciami. Może być ona zaznaczona w sposób widoczny i niewidoczny, a także znacznie grubsza od reszty. W niektórych modelach rajstop części palcowej po prostu nie ma. Wariant ten nosi nazwę „open toe” i sprawdza się u Pań, którym jej obecność mogłaby sprawić dyskomfort podczas chodzenia.

Reasumując, na Conteshop znajdą Panie różne modele rajstop, które łączy opisana wyżej, pięcioczęściowa budowa. Każda z tych części może być inna, co przekłada się na mnóstwo ciekawych wzorów.

Materiał zewnętrzny