opocznianie.pl

Blog ogólnotematyczny

sukulenty w domu
Dom i Ogród Lifestyle

Najlepsze gatunki sukulentów do domu

Z całą pewnością można stwierdzić, że różnego rodzaju rośliny są fantastycznym elementem dekoracyjnym w każdym domu lub mieszkaniu. Wśród nich można wymienić bardzo zróżnicowane gatunki tego rodzaju roślin. Do domów bardzo polecane są przede wszystkim sukulenty. Warto dowiedzieć się na ich temat nieco więcej oraz poznać ich podstawowe rodzaje.

Rozchodnik Morgana

Wśród najbardziej popularnych sukulentów w domu można przede wszystkim wymienić rozchodnik Morgana, który bardzo korzystnie będzie się prezentował w wielu wnętrzach. Najlepiej umieścić tego rodzaju roślinę w koszu wiszącym, ponieważ jej łodygi będą w bardzo atrakcyjny sposób opadały. Rozchodnik Morgana pochodzi z Meksyku oraz podczas uprawy preferuje umiarkowane temperatury. Jego podlewanie również powinno być umiarkowane, dlatego między okresami zraszania warto umożliwić ziemi przesuszenie się. Będzie to bardzo korzystne rozwiązanie.

Grubosz jajowaty

Najlepsze sukulenty w domu to także grubosz jajowaty. Jest to roślina, która prezentuje się niezwykle atrakcyjnie. Dlatego na pewno bez większych problemów sprawdzi się w wielu pomieszczeniach o różnym charakterze. Grubosz posiada gęste i błyszczące liście w kolorze zielonym. Mają one dość niewielkie rozmiary. Grubosz nie lubi nadmiernego podlewania, dlatego nie warto w żaden sposób przesadzać w tej kwestii. Tego rodzaju roślinę można w dowolny sposób przycinać, aby zachowała korzystny kształt. Dobrze jest o tym pamiętać.

Aloes zwyczajny

Kolejnym sukulentem, który z powodzeniem można wykorzystać w domu lub mieszkaniu jest aloes zwyczajny. Jest to roślina lecznicza, która bardzo chętnie jest uprawiana przez wiele osób, niezależnie od ich wieku czy też innych preferencji. Aloes nie lubi nadmiernego podlewania, dlatego warto umożliwić glebie przesuszenie się. Oprócz tego takiej rośliny nie powinno się również stawiać w pełnym słońcu. Może to być dla niej bardzo niekorzystne działanie, na które warto zwrócić szczególną uwagę.

Sansewieria gwinejska

Wśród różnych rodzajów sukulentów, które idealnie sprawdzą się w każdym domu lub mieszkaniu można wymienić także sansewierię gwinejską. Jest to roślina, która bardzo dobrze się prezentuje w pomieszczeniach o bardzo różnym charakterze. Dlatego warto ją wykorzystać w praktyce. Sansewieria posiada dość długie liście, które są zakończone w spiczasty sposób. Nie lubi ona nadmiernego podlewania, dlatego warto umożliwić glebie przesuszenie się. Z całą pewnością będzie to najbardziej korzystne rozwiązanie spośród wszystkich możliwych i dostępnych.