opocznianie.pl

Blog ogólnotematyczny

Nie masz czasu gotować? Zamów catering na Święta Wielkanocne
Lifestyle

Nie masz czasu gotować? Zamów catering na Święta Wielkanocne

Święta powinny być przede wszystkim czasem odpoczynku. Zamiast spędzać długie godziny na gotowaniu, warto zamówić catering wielkanocny. Takie rozwiązanie ma wiele zalet.

Święta Wielkanocne to radosny czas, spędzany w gronie rodziny i przyjaciół. Niestety często wiąże się on z długimi przygotowaniami wielkanocnych potraw, co sprawia, że tak naprawdę niewiele czasu zostaje już na odpoczynek. Dlatego warto rozważyć zamówienie cateringu na Święta Wielkanocne, aby móc się cieszyć czasem z najbliższymi, a jednocześnie delektować się wspaniałym smakiem potraw.

Dlaczego warto zamówić catering na Święta?

Plusem cateringu jest przede wszystkim znaczna oszczędność czasu, zamiast spędzać czas w kuchni można go poświęcić najbliższym, odpocząć czy zająć się rozwijaniem swoich pasji. Nie trzeba też stać w długich kolejkach w sklepach, aby kupić wszystkie potrzebne produkty. Nie każdy ma czas na gotowanie przed Świętami, zwłaszcza jeśli pracuje na pełen etat. Catering to też bardzo wygodne rozwiązanie, jedzenie zostanie dostarczone do naszego mieszkania, w wybranym przez nas czasie.

Dodatkowy plus cateringu to gwarancja dobrego smaku potraw oraz bogate menu z którego można dowolnie wybierać. Catering umożliwia też zamówienie potraw np. wegańskich czy dla osób z nietolerancją glutenu. Nie każdy potrafi takie danie przygotować w domu, catering będzie więc tutaj świetnym rozwiązaniem. Catering to także możliwość spróbowania nowych dań np. tradycyjnych potraw wielkanocnych w nowoczesnej odsłonie. To także dobre rozwiązanie dla osób będących na diecie, istnieje też bowiem możliwość zamówienia dietetycznego cateringu.

Jakie produkty dostarczy catering?

Jeśli chodzi o wybór potraw to w zasadzie nie ma tu ograniczeń. Catering może zawierać zarówno potrawy typowo wielkanocne, jak i zupełnie inne, w zależności od preferencji osoby zamawiającej. Z cateringu można zamówić śniadanie wielkanocne, zawierające np. sałatkę jarzynową, sos tatarski, białą kiełbasę, jajka nadziewane, roladki z szynki czy deskę wędlin. Catering dostarczy również pełny obiad np. z rosołem, tradycyjnym wielkanocnym żurkiem, pieczonymi mięsami czy sałatkami.

Zamówić można również ciasto np. wielkanocny makowiec, sernik czy szarlotkę, a także świeży chleb czy ręcznie robiony chrzan. Szukając cateringu na święta wystarczy wpisać w wyszukiwarkę internetową np. catering Warszawa i z pewnością uda nam się znaleźć wiele możliwości. Catering oferują zarówno restauracje, jak i firmy cateringowe. Cena cateringu na Wielkanoc z dostawą do domu wcale nie musi być wysoka.

O czym pamiętać wybierając catering na Święta?

Wybierając catering na święta wielkanocne Warszawa warto wcześniej sprawdzić, jakie potrawy oferuje dana restauracja czy firma cateringowa i czy będą w stanie dostarczyć to, na co mamy ochotę, aby mieć pewność, że dostaniemy na święta typowo wielkanocne danie. W różnych regionach Polski inne mogą być też tradycyjne potrawy, warto wiec wcześniej dopytać, jakie dokładnie potrawy będzie zawierał catering. Koniecznie należy też ustalić liczbę osób, tak aby mieć pewność, że jedzenia wystarczy.

Jeśli Święta spędzamy tylko w gronie domowników sprawa będzie trochę łatwiejsza, gdyż łatwiej nam oszacować ile jedzenia będzie potrzebne, jeśli jednak na Wielkanoc spodziewany się gości, warto zamówić nieco więcej niż tylko standardowa porcja dla każdej osoby, żeby w razie czego mieć zapas jedzenia. To, co zostanie zawsze można dojeść po Świętach lub zapakować gościom na wynos. Warto też wcześniej ustalić na którą godzinę jedzenie ma być dostarczony i czy istnieje np. możliwość dostarczenia świeżego śniadania wielkanocnego w niedzielny poranek.