opocznianie.pl

Blog ogólnotematyczny

Pożyczka na dowód
Finanse

Pożyczka na dowód bez wychodzenia z domu!

Jeszcze kilkanaście lat temu ubieganie się o jakąkolwiek pożyczkę wiązało się z licznymi formalnościami. Obecnie weryfikacja kredytowa nadal może być bardzo żmudna i długotrwała, jednak najczęściej dotyczy np. kredytów hipotecznych, w których wysokość kwoty pożyczki jest naprawdę duża.

Gdzie po kredyt?

Chcąc ubiegać się o kredyt sporo osób zastanawia się gdzie warto złożyć wniosek o udzielenie pożyczki. Mnogość ofert potrafi laików przysporzyć o zawrót głowy, szczególnie, że nie każdy ma odpowiednią wiedzą, aby porównać warunki kredytowania. W zasadzie wybór dokonuje się między klasycznymi bankami, a instytucjami pozabankowymi. Nie każdy ma jednak świadomość na jakich zasadach one funkcjonują. Instytucje pozabankowe mają pewną przewagę nad bankami, mianowicie mogą dość elastycznie podchodzić do kwestii oceny zdolności kredytowej, co dla wielu osób jest szansą na uzyskanie pożyczki. Dodatkowo podmioty te często ograniczają do minimum biurokrację, starając się maksymalnie uprościć proces weryfikacji. Chyba każdy widział choć raz reklamy, w których firmy oferują produkty, jak np. pożyczka na dowód osobisty. Dodatkowym atutem jest to, że właściwie cały proces może zostać przeprowadzony przez Internet.

Kryteria weryfikacji i formalności

W przypadku pożyczek pozabankowych sposób weryfikacji jest zbliżony do postępowania tradycyjnych banków, ale nie do końca. Po złożeniu wniosku ustalana jest zdolność kredytowa, dzięki której można ocenić czy zaciągnięte zobowiązanie nie obciąży nadmiernie domowych finansów. Co ważne, wstępną ocenę przeprowadzić może sam klient. Znając wysokość swoich dochodów, wysokość wydatków, może ocenić jakie środki pozostają do jego dyspozycji oraz jaką ich część mógłby przeznaczyć na spłatę zaciągniętego zobowiązania.

Podjęcie decyzji i złożenie wniosku kredytowego nie zwalnia pożyczkobiorcy od kolejnych obowiązków. Aby sfinalizować transakcję konieczne jest podpisanie umowy przygotowanej przez instytucję udzielającą kredytu. Bardzo ważne jest, aby dokładnie przeczytać warunki udzielonego kredytu przed podpisaniem umowy. Niestety wiele osób wciąż pomija ten etap co może prowadzić do problemów. Dlatego warto czytać, a w razie wątpliwości poprosić konsultanta o wyjaśnienie. Nie każdy musi znać się na prawie bankowym, natomiast każdy może pytać, aby uzyskać pełną wiedzę.

Szukając szybkiego kredytu, rozwiązaniem wartym rozważenia jest skorzystanie z oferty szybkiego kredytu na dowód. Dzięki temu można szybko i łatwo pożyczyć gotówkę, najczęściej nawet bez wychodzenia z domu!