opocznianie.pl

Blog ogólnotematyczny

Dom i Ogród

Jakie rośliny sprawdzą się najlepiej do domowego akwarium?

Marzy Ci się domowe akwarium, w którym będziesz mógł oglądać rzadkie gatunki ryb i kolorowe ławice? Świetnie! A czy wiesz, które rośliny najlepiej sprawdzą się w takim zbiorniku? Jeśli nie, poniższy poradnik może dostarczyć Ci niezbędnej wiedzy w tym temacie. Na początek wybierz łatwe sadzonki, które nie będą przysparzać dużo trudności w uprawie. Zaczynamy!

Rogatek

Ta bardzo łatwa w uprawie roślina, która nie ma tendencji do ukorzeniania się. Może pływać w wodzie. Rogatek bardzo szybko rośnie. Jest zupełnie niekłopotliwa. Wartościowa sadzonka dla początkującego miłośnika akwariów, którzy dopiero uczą się tej sztuki.

Kryptokoryna

Bardzo popularna roślina do akwarium, która ma niezwykle małe wymagania, dlatego też jest polecana początkującym akwarystom. Będzie świetnie rosnąć nawet w słabych warunkach. Nie wymaga ani specjalnego nawożenia, ani też dwutlenku węgla. Kryptokoryny preferują bardzo żyzne podłoże, dlatego warto dodać im nieco ziemi ogrodowej, aby ładnie rosły.

Hydrocotyle Tripartita „Japan”

Jedna z najłatwiejszych roślin trawnikowych. Wystarczy jedynie ją regularnie przycinać, aby stworzyć trawnik w akwarium. W przeciwieństwie do innych roślin tego typu, nie ma zbyt dużych wymagań środowiskowych. Nie wymaga nawożenia ani też CO2. Świetnie sprawdza się w przypadku osób początkujących, które nie mają zbyt dużej wiedzy w temacie roślin akwariowych. Wystarczy jej żyzne podłoże i jasne światło, aby ładnie wzrastała. Te i inne sadzonki kupisz w sklepie internetowym Water & Garden.

 

Vallisneria Asiatica

Kolejna świetna roślina dla osób początkujących. Stanowi zdecydowanie niższą odmianę pospolitego nurzańca. Jednak należy mieć na względzie, że jest rośliną dość wymagającą.

Ludwigia Mini Super Red

Jeżeli zależy Ci na stworzeniu kolorowego akwarium i nie chcesz mieć wyłącznie zielonych sadzonek w zbiorniku, Ludwigia Mini Super Red będzie wspaniałym wyborem. To sadzonka o intensywnie czerwonych liściach. Nie jest zbyt wymagająca, a w swojej kategorii uchodzi za łatwą w uprawie. Dla prawidłowego wybarwienia liści niezbędny jest dwutlenek węgla i żyzna gleba.

Hygrophila Salicifolia

Roślina bardzo łatwa w uprawie, tak jak poprzedniczki. Dobrze rośnie nawet w słabym świetle. Stanowi piękną ozdobę akwarium. Ma bardzo grubą, itnteresującą łodygę, za to słabo się ukorzenia.

Podsumowując, istnieje naprawdę wiele interesujących gatunków roślin, odpowiednich dla osób dopiero rozpoczynających swoją przygodę z akwarystyką. Mają stosunkowo niewielkie wymagania, toteż naprawdę trudno doprowadzić do ich usychania czy zanikania.