opocznianie.pl

Blog ogólnotematyczny

Zalety regularnego korzystania z olejku do brody
Lifestyle

Zalety regularnego korzystania z olejku do brody

Każdy, kto chce zapuścić trwały i solidny zarost, powinien zadbać o prawidłową pielęgnację brody. Zapewni to zdrowy wzrost włosów i odpowiedni efekt wizualny. Obowiązkowym kosmetykiem powinien być w tym przypadku olejek do brody. Pozwala uzyskać zmiękczoną i lśniącą brodę. Bardzo często to od niego rozpoczyna się proces zapuszczania zarostu. Dlaczego warto korzystać z olejku do brody i jak należy go stosować? Oto kilka przydatnych wskazówek.

Szybki i zdrowy wzrost włosów

Dzięki odpowiednim kosmetykom brodzie można nadać zdrowego i naturalnego połysku, a także przyspieszyć porost włosów. Olejek do brody ma za zadania nawilżenie, odżywienie i nabłyszczenie włosów. Regularne olejowanie jest ważne dla osób planujących zapuścić zarost z uwagi na fakt, że odżywione cebulki włosów oznaczają mocniejszy zarost. Odżywiona broda będzie wyglądała na zdrowszą, pogłębi się jej kolor i będzie przyjemniejsza w dotyku.

Ochrona przed czynnikami zewnętrznymi

Olejek do brody ma także działanie ochronne. Zabezpiecza przed negatywnym działaniem czynników zewnętrznych, w tym promieniowania słonecznego, wody i smogu. Chroni przed wchłanianiem różnych zapachów, na przykład, papierosów i spożywanych posiłków. Ponadto olejek do brody zapobiega wysuszeniu, wzmacnia włosy, ograniczając ich kruchość i wypadanie. Dzięki temu broda może dłużej zachować świeżość bez względu na warunki zewnętrzne.

Pielęgnacja skóry pod brodą

Działanie dobrej jakości olejku do brody nie ogranicza się do pielęgnacji zarostu, ale także skóry znajdującej się pod nim. Jest to ważne, zwłaszcza w sytuacji, gdy borykamy się z problemami skórnymi takimi jak cera trądzikowa lub sucha skóra. Olejek do brody pozwoli nawilżyć skórę, która przestanie się łuszczyć i ograniczone zostanie swędzenie. W ten sam sposób można wspomagać walkę z trądzikiem i innymi problemami skórnymi.

Układanie i stylizacja zarostu

Wiele olejków zawiera substancje działające łagodząco, które pomagają zniwelować uczucie ściągnięcia i podrażnienia po goleniu. Broda staje się lepiej odżywiona i można ją łatwiej układać. Dzięki temu można ją stylizować na wiele sposobów i zawsze zachowa swój kształt oraz zdrowy wygląd. Olejki mogą zawierać nuty zapachowe o różnym charakterze, między innymi, żywiczne, piżmowe i dymne. Przyjemny zapach na długi czas pozostanie na brodzie, dlatego olejek może być traktowany jako perfumy.

Naturalny skład olejku do brody

Podczas wybierania olejku do brody należy zwrócić szczególną uwagę na jego skład. Powinien być jak najbardziej naturalny, bez udziału substancji syntetycznych. Warto decydować się na produkty w pełni naturalne z olejami tłoczonymi na zimno. W sklepach można znaleźć także specjalne olejki przeznaczone dla osób ciepiących na alergie lub do skóry skłonnej do podrażnień. Niektóre zawierają też olejki eteryczne i dodatkowe składniki w postaci witaminy E lub pantenolu, który regeneruje skórę i wzmacnia włosy.

Konsystencja i szybkie wchłanianie

Olejek do brody może mieć też różną konsystencję. Do przesuszonej brody warto wybierać produkty bardziej zwarte, natomiast zarost skłonny do przetłuszczania powinien być pielęgnowany lekkim kosmetykiem, który nie będzie dodatkowym obciążeniem. Olejek powinien wchłaniać się w szybkim tempie i nie pozostawiać tłustej warstwy. W ten sposób będzie to produkt, za pomocą którego wzmocnimy brodę i nadamy jej zdrowy, piękny wygląd.

Materiał zewnętrzny