opocznianie.pl

Blog ogólnotematyczny

Zwierzęta w domu
Dom i Ogród

Zwierzęta w domu – zabezpiecz swoje meble

Posiadanie w domu zwierząt to naprawdę wiele radości i bezwarunkowej miłości. Obojętne, czy to pies, kot, ptaszek czy też gryzoń – wszystkie stworzenia mogą zostać Twoimi najlepszymi przyjaciółmi! Jednak nie można w tym wszystkim zapomnieć o odpowiedzialności. Kupując lub adoptując zwierzaka stajemy się jego opiekunami i musimy o niego dbać. Jego bezpieczeństwo jest bardzo ważne. Jednak warto też pomyśleć o nas samych i naszych domach. Zwierzaki, szczególnie w okresie dorastania, mogą nieźle napsocić i popsuć wiele rzeczy. Czy da się tego uniknąć?

 Jak ochronić meble w domu przed swoimi pupilami?

Najczęściej uszkadzanymi przedmiotami w domu są materiałowe meble. Wszelkie kanapy, fotele, dywany czy łóżka są idealnymi drapakami czy gryzakami. Koty lubią ostrzyć sobie na nich pazury, a pieski gryź jak zabawkę. Po kilku dniach takich zabaw kanapa czy fotel mogą być w opłakanym stanie. Najlepszym rozwiązaniem, które może ochronić meble przed drapaniem, jest zakup pokrowca. Produkt jest dostępny w wielu kolorach i rozmiarach. Znajdziesz więc zarówno pokrowiec na narożnik, jak i na fotel czy wersalkę. Materiał, z którego jest zrobiony pokrowiec, to bardzo wytrzymała i odporna na rozdarcia tkanina. To idealne zabezpieczenie kanapy przed kotem!

Bezpieczeństwo Twoje i Twojego pupila – jak mu je zapewnić? 

Pokrowce na kanapy pozwalają zabezpieczyć domowy ekwipunek, jednak warto pomyśleć o bezpieczeństwie samego pupila. Jeśli posiadasz w domu balkon lub taras, to może stanowić on zagrożenie dla Twojego zwierzaka. Pomyśl o zabezpieczeniu barierek specjalną siatką, która ochroni pupila przed wypadnięciem za poręcz. Jeśli w domu masz miejsca, które mogą być niebezpieczne dla kota czy psa, to możesz odgrodzić je specjalnymi barierkami. Dzięki temu zwierzę nie dotrze do np. trujących roślin czy kabli, które szczególnie gryzonie lubią bardzo podgryzać. Pamiętaj także o stworzeniu miejsca, w którym pupil będzie miało swój kąt. To bardzo ważne, aby mógł on schować się i odpocząć we własnym, specjalnie przygotowanym schronieniu. Szczególnie ważne jest to przy gryzoniach i innych zwierzętach, które mieszkają w klatkach. Stwórz im najlepsze warunki do życia! 

Wspólne, szczęśliwe życie – zwierzę to członek rodziny, a nie zabawka! 

Wiele osób nie zauważa obu stron medalu, jakie ma posiadanie zwierzaka. To nie tylko zabawa i głaskania, i to tylko wtedy, kiedy mamy czas. To przede wszystkim ogromna odpowiedzialność! Zwierzę musi mieć odpowiednie warunki do życia, a także potrzebuje dużo uwagi. Tak więc pamiętaj o odpowiednim przygotowaniu do opieki nad pupilem. Zakup pokrowców na kanapę czy fotele to idealne rozwiązanie w trosce o ochronę własnych rzeczy. Pamiętaj jednak także o przystosowaniu domu do potrzeb samego zwierzaka! Każdy jest inny i ma swój własny charakter – adoptując pupila musisz być na to przygotowany. Choć czasem może być ciężko, to pamiętaj, że zwierzę podaruje Ci swoją bezwarunkową miłość – i to jest najcenniejsze!