opocznianie.pl

Blog ogólnotematyczny

torebka
Lifestyle

5 rzeczy, które musisz mieć zawsze przy sobie!

Niektóre kobiety w swoich torebkach noszą prawie cały swój dobytek. Tak przynajmniej może się wydawać, biorąc pod uwagę ciężar torebki. Czy jednak rzeczywiście potrzebujesz tego wszystkiego? Wydaje nam się, że nie. Oto 5 rzeczy, które rzeczywiście musisz mieć przy sobie (według nas).

Chusteczki higieniczne

No dobrze, wyobraź sobie, że wychodzisz z domu, a Twoja alergia nagle się uruchamia. Albo zaczynasz kichać bez powodu. Albo musisz wytrzeć ten drobny brud w kąciku oka, który znalazł się tam nie wiadomo skąd. Albo chcesz osuszyć dłonie po wizycie w toalecie. Jest wiele takich „albo”, podczas których chusteczki higieniczne są niezbędne. Dlatego niewielka paczka powinna znaleźć się w Twojej torebce.

Płyn antybakteryjny

Płyn antybakteryjny może się wydawać melodią przeszłości – kojarzoną przede wszystkim z czasami pandemii. Pomyśl o tym jednak trochę inaczej. Czy to całe mycie rąk, dbanie o higienę, nie sprawiło, że chorowałaś rzadziej niż wcześniej? Drobnoustroje, które znajdują się wszędzie, głównie w miejscach publicznych, mogą naprawdę negatywnie wpłynąć na nasze zdrowie. Niewielkie opakowanie płynu noszone w torebce pozwoli zdezynfekować dłonie na przykład po wyjściu z autobusu. Może uchronić Cię przed dyskomfortem, ale też przed przeziębieniem.

Krem do rąk

Warto zadbać nie tylko o higieniczną czystość dłoni, ale również o ich komfort. Tu niezastąpiony może okazać się krem do rąk, który pozwala nawilżyć skórę i odbudować naturalną barierę hydrolipidową, ochraniającą naskórek przed utratą wody. Dzięki temu dłonie będą wyglądać pięknie.

Pomadka

To nie musi być kolorowa pomadka – wystarczy kosmetyk pielęgnacyjny, który ochroni Twoje usta przed suchością i sprawi, że będą one wyglądać pięknie. Pomadki nie zajmują wiele miejsca, dlatego z pewnością uda Ci się znaleźć dla jednej lub dwóch skrawek przestrzeni w Twojej torebce.

Lusterko

To z oczywistych powodów jest Ci niezbędne. Musisz przecież od czasu do czasu spojrzeć, jak pięknie wyglądasz. Dodatkowo lusterko przyda się także wtedy, gdy będziesz poprawiać makijaż.

A co Ty uważasz za niezbędne w swojej torebce?