opocznianie.pl

Blog ogólnotematyczny

Apartament w Zakopanem
Lifestyle

Apartament w Zakopanem – lepszy niż hotel!

Apartamenty jako sposób na wygodny wypoczynek w turystycznej miejscowości, to coraz chętniej wykorzystywany rodzaj noclegu. Czym się różnią od pokoju hotelowego i w jakich sytuacjach mogą być lepszą opcją?

Apartament vs. hotel — jakie są różnice?

Apartament to po prostu specyficzny rodzaj mieszkania — często z aneksem kuchennym, wygodnym salonem i osobną sypialnią. W kontekście turystyki są to mieszkania o standardzie zbliżonym do pokoju hotelowego, lecz o nieco innej specyfice. Można poczuć się w nich dosłownie jak u siebie w mieszkaniu — bez klasycznego holu z mnóstwem niewielkich, jednakowo umeblowanych pokoi jak w hotelu. Jednocześnie apartamenty w Zakopanem są nastawione zwykle na dłuższe pobyty, co oznacza, że są świetnie zaopatrzone we wszystko, co niezbędne. JLS Apartamenty posiadają aneks kuchenny, w którym swobodnie można gotować z uwagi na pełne wyposażenie — kuchenkę, mikrofalę, czajnik, naczynia i tym podobne. Gość może w niektórych apartamentach przebywać z psem. Wnętrza są luksusowe, czyste i nowocześnie wyposażone, ale zdecydowanie bardziej przestronne niż w klasycznych pokojach hotelowych.

Dla kogo apartamenty są lepszym wyborem?

Pokoje hotelowe dedykowane są przede wszystkim osobom, które potrzebują regeneracji i bezpiecznego wypoczynku podczas podróży. Nie są raczej nastawione na długie pobyty, w przeciwieństwie do apartamentów, w których do tego się wręcz zachęca. Apartament daje dużo więcej swobody i jest o wiele bardziej kameralny — nie przychodzi tam obsługa hotelowa, dlatego należy samemu dbać o czystość, ale dzięki temu ma się więcej prywatności. Apartament w Zakopanem to najlepszy wybór dla rodzin z dziećmi i zwierzętami, które chcą mieć warunki podczas wypoczynku jak najbardziej zbliżone do tych domowych, aby móc się tam naprawdę zrelaksować. O ile hotele są świetną opcją dla osób, które przyjeżdżają do obcych miast służbowo lub na krótkie pobyty nastawione na przebywanie głównie poza hotelem, o tyle apartamenty są świetne, nawet gdy trzeba spędzać czas w środku ze względu na brzydką pogodę lub złe samopoczucie.

Dlaczego warto postawić na apartament?

Podczas urlopu chcemy przede wszystkim dobrze wypocząć i o nic się nie martwić. Wynajem apartamentu w dobrej lokalizacji, z pięknym wnętrzem i dużą przestrzenią to bardzo dobry wybór, gdy planuje się długi, intensywny pobyt nastawiony na zwiedzanie i rekreację, po których trzeba się zregenerować, korzystając z uroków, jakie zapewnia wynajęty apartament. Wybierz tę opcję, a sam się przekonasz, dlaczego jest korzystniejsza właśnie dla Ciebie!