opocznianie.pl

Blog ogólnotematyczny

auta elektryczne
Lifestyle

Auta elektryczne – najpopularniejsze modele w Polsce

Samochody elektryczne z roku na rok zyskują popularność. Mają podobną liczbę przeciwników, co zachęconych nowoczesnością użytkowników. Jakie auta elektryczne można spotkać na polskich drogach? Ile takie kosztują i jak wygląda ich utrzymanie? Poznaj ciekawe modele, które bez problemu dotrzesz poruszając się po mieście czy okolicznych drogach.

Z roku na rok coraz więcej samochodów elektrycznych

Co roku w Polsce zwiększa się liczba osób z autem „na wtyczkę”. Pod koniec czerwca 2022 roku, liczba zarejestrowanych samochodów elektrycznych w Polsce wynosiła prawie 50 tysięcy. Dokładnie 48 883 samochodów osobowych elektrycznych zostało zarejestrowanych w kraju nad Wisłą. Do tej liczby warto dodać inne pojazdy poruszające się po drogach. 762 autobusów elektrycznych, które są dostępne głównie w dużych miastach, 14 464 elektryczne motocykle i motorowery, dostępne zarówno u samodzielnych użytkowników, jak i w dużych firmach udostępniających pojazdy, a do tego 2107 elektryczne samochody ciężarowe i dostawcze. Podsumowując tę liczbę. W Polsce obecnie używanych jest minimum 66216 pojazdów elektrycznych. Do tego warto dodać ponad 25 tysięcy hybryd plug-in. Czy dzięki temu Polska staje się bardziej nowoczesnym i ekologicznym krajem?

Tesla Model 3 – amerykański styl na polskich drogach

Jedna z ciekawych propozycji, która często widoczna jest na polskich drogach. Tesla Model 3 to auto, które słynie ze swojej wygody, elegancji oraz ceny. Jego najtańsza wersja kosztuje prawie 200 tysięcy złotych. Chcąc kupić taki model, można wnioskować o dotację, co znacznie wpłynie na cenę auta. Tesla Model 3 to auto niezwykle nowoczesne, o amerykańskim zacięciu i drapieżnym wyglądzie. Zasięgu tego auta elektrycznego pozwalają cieszyć się jazdą na ponad 350 km, na jednym ładowaniu.

Ford Mustang Mach E – w pełni elektryczny SUV

Auto elektryczne, które za cenę 260 tysięcy oferuje zasięgu na ponad 600 km na jednym ładowaniu. Elektryk o drapieżnym wyglądzie. Nowoczesny design połączony z tradycją. Ten SUV inspirowany był ikoną, którą jest Ford Mustang. Widać to po masce, tylnych światłach czy też linii bocznej pojazdu. Ford Mustang Mach-E to samochód stworzony dla rodziny bądź samotnych jeźdźców spragnionych wrażeń na dalekich trasach. Gwarantuje komfort, bezpieczeństwo i szybkie ładowanie.

Fiat 500e – małe auto na miejsce warunki

Fiat 500e to maleństwo przy wcześniej wymienionych kolegach. W cenie niewiele ponad 100 tysięcy można zakupić auto elektryczne o mocy 95 KM, przemierzając trasy do 190 km na jednym naładowaniu baterii. Fiat 500e to auto miejskie, o delikatnym i ciekawym wyglądzie. Charakteryzuje go krótka maska, okrągłe światła, cyfrowe zegary z 7-calowym wyświetlaczem TFTi i system Keyless Go. To samochód elektryczny stworzony dla tych, którzy w mieście czują się najlepiej.

Citroen e-C4 – drapieżnik w trasie

Elektryczny Citroen e-C4 to jedno z najtańszych i najchętniej wybieranych auto w Polsce. Za niecałe 150 tysięcy złotych można zakupić SUV-a stworzonego do podróży. Jedno ładowanie tego auta pozwala przejechać ponad 350 km. Podstawowa wersja tego auta ma: klimatyzację, system multimedialny, zawieszenie z amortyzatorami Progressive Hydraulic Cushions i pompę ciepła. Całość tworzy idealne auto do zwiedzania pozamiejskich terenów.

Smart EQ Fortwo – najmniejszy model elektryczny

Za mniej niż 100 tysięcy można kupić auto elektryczne Smart EQ Fortwo. Na pełnym naładowaniu umożliwia przejechanie prawie 140 km. To samochód typowo miejski, który świetnie sprawdzi się jako auto służące głównie do jazdy do pracy. W podstawowej wersji jest wyposażony w klimatyzację, dzięki czemu jest niezwykle funkcjonalne nawet podczas upałów.