opocznianie.pl

Blog ogólnotematyczny

Co warto zobaczyć w Lublinie
Lifestyle

Co warto zobaczyć w Lublinie?

Lublin to miasto leżące na wschodzie Polski. Na turystów, którzy przyjeżdżają do tego zakątka Polski, czeka sporo ciekawych atrakcji. Wybierając się na wycieczkę do Lublina, warto odwiedzić między innymi słynne Muzeum Wsi Lubelskiej oraz przejść się ulicami Starego Miasta. Na tym jednak nie kończy się lista atrakcji wartych uwagi.

Co ciekawego można zobaczyć w Lublinie?

Lista miejsc, które warto zwiedzić w tym mieście, jest naprawdę spora. Oprócz tak oczywistych atrakcji jak rynek, czy Stare Miasto, jest jeszcze cała masa innych, równie ciekawych zakątków. Do jednej z najciekawszych atrakcji Lublina należy Plac po Farze, gdzie przed kilkoma laty stał kościół, który został rozebrany z powodów technicznych. Do tej pory jednak można zobaczyć fundamenty budowli, a z Placu rozpościera się fantastyczny widok na Zamek Lubelski. To jednak nie jest jedyna atrakcja dla fanów pięknych panoram.

Wieża Trynitarska – doskonały punkt widokowy na Stary Rynek w Lublinie

Turyści, którzy szczególnie cenią sobie podziwianie przepięknych widoków, powinni udać się na słynną Wieżę Trynitarską. Znajduje się ona przy Archikatedrze Lubelskiej i jest najwyższym budynkiem Starego Miasta w Lublinie. Kiedyś pełniła funkcję dzwonnicy katedry, natomiast obecnie jest popularnym punktem widokowym.

Gdzie zarezerwować nocleg w Lublinie?

Wybierając się do Lublina, warto rozważyć rezerwację noclegu, ponieważ jeden dzień może być niewystarczający na to, aby zwiedzić wszystkie ciekawsze miejsca. Jednym z najlepszych obiektów noclegowych tego miasta jest hotel w centrum Lublina o nazwie Focus Hotel. Budynek hotelu mieści się w centrum Lublina więc stanowi doskonałą bazę wypadową na różnego rodzaju wycieczki po mieście i okolicach. Obiekt oferuje również organizację wesel i bankietów, a także sale szkoleniowe i konferencyjne. W Focus Hotel w Lublinie znajduje się także restauracja dla gości. Wszelkie informacje na temat oferty hotelu znajdują się pod linkiem https://www.ckhotelfocus.pl/. Nocleg w centrum Lublina to świetna sprawa dla osób, które chcą zwiedzić dokładnie całe miasto i zobaczyć jego największe atrakcje.

Co jeszcze warto zwiedzić w Lublinie?

Na szczególną uwagę zasługuje Lubelska Trasa Podziemna, która jest jedną z największych atrakcji tego miasta. Przechadzanie się korytarzami dawnych piwnic, które służyły do magazynowania towarów na handel to świetny pomysł na spędzenie niezapomnianych chwil w Lublinie. To miejsce jest szczególnie polecane dla miłośników historii, a w trakcie wycieczki można podziwiać makiety miasta, które pokazują jego przemianę na przestrzeni lat.