opocznianie.pl

Blog ogólnotematyczny

namiot garażowy
Dom i Ogród

Czy namiot garażowy będzię odpowiedni na zimę?

O ile w lecie nie mamy problemu z parkowaniem na zewnątrz, to w zimie pojawiają się niedogodności. Temperatura spada poniżej zera, pojawia się śnieg, wilgoć i złe warunki atmosferyczne. Chyba każdy doświadczył zniszczonej po zimie karoserii i nerwowego odśnieżania samochodu, aby dotrzeć na czas do pracy. Czy więc namiot garażowy może zastąpić zwykły garaż? Czy tym samym rozwiążemy problem z negatywnymi czynnikami atmosferycznymi?

Namiot garażowy – co go wyróżnia?

Zacznijmy od tego, czym właściwie jest taki namiot garażowy. To konstrukcja składająca się ze stalowych rur i poszycia, które można samodzielnie wybrać. Dostępne są materiały PVC, FR i SFR. Wszystkie mają swoje dodatkowe zalety, które mogą przemówić za ich wyborem. Tak więc poszycie PVC jest wytrzymałe, a dodatkowo może posiadać fartuch retencyjny oraz otwory wentylacyjne. Z kolei FR i SFR wykazują wysoką ognioodporność, a więc takie poszycie sprawdzi się w namiotach garażowych, które mają spełniać też funkcję warsztatu. Można w nich z powodzeniem spawać czy wykonywać inne prace. Ważną cechą namiotów garażowych jest to, że nie musimy posiadać pozwolenia na budowę. 

Namiot garażowy na zimę – czy warto?

Podczas jesieni i zimy samochody są wystawione na wiele niekorzystnych warunków. Przede wszystkim chodzi tu o śnieg i wilgoć. Są to czynniki bardzo sprzyjające korozji i niszczeniu karoserii. Kolejny problem to sól na drogach, na których może stać samochód. Namiot garażowy może być wyposażony w podłogę, która zabezpieczy koła, podwozie i karoserię przed solą. Przy okazji jesteśmy zabezpieczeni przed opadami gradu, które mogą mieć opłakane skutki dla szyb i całego samochodu. Warto więc postawić na namiot garażowy, szczególnie w okresie jesienno-zimowym. Sprawdzony producent namiotów – dascompany.com posiada w swojej ofercie różne możliwości konfiguracji. 

Jaki namiot garażowy wybrać?

Każdy posiada inną przestrzeń pod namiot garażowy, a także inny samochód. Jedni chcą korzystać z namiotu tylko jako garażu, inni także jako z miejsca do majsterkowania. Dlatego właśnie warto sprawdzić ofertę, w której sami możemy dostosować namiot do swoich potrzeb. Możliwości konfiguracji jest wiele. Przede wszystkim mamy opcję wyboru rozmiaru namiotu garażowego. Zalicza się do tego wysokość, szerokość i długość. Kolejna sprawa to poszycie, jakie będzie użyte w namiocie. Ma to znaczenie przy tym, jak mamy zamiar korzystać z namiotu. Czy będzie to jedynie sam garaż, czy także mały warsztat? Można też zdecydować się na ważne dodatkowe opcje. Mowa tu na przykład o dobrej cyrkulacji powietrza, która chroni auto przed wilgocią, a więc przed korozją. Zapewniają to fartuchy retencyjne i otwory wentylacyjne. Warto o tym pamiętać!

Namioty garażowe z powodzeniem sprawdzą się nie tylko jesienią i zimą, ale i przez cały rok. Posłużą nam i do garażowania samochodu, jaki i do składowania wielu rzeczy. W zależności od tego, ile mamy miejsca na działce, możemy postawić całkiem spory namiot.