opocznianie.pl

Blog ogólnotematyczny

wypożyczenie samochodu
Lifestyle

Czy wypożyczenie samochodu na majówkę to dobry pomysł? Podpowiadamy

Majówka już za pasem, a wielu z nas ma zapewne już zaplanowany urlop. W tym roku, przy odpowiednim planowaniu to aż 9 dni wolnych, można więc śmiało przygotować się na dłuższy wypoczynek. Przynajmniej część tego czasu można przeznaczyć na wycieczkę, a wynajem samochodu może okazać się tu niezwykle pomocny.

Wypożyczenie samochodu – czy warto?

Wśród nas jest wiele osób zmotoryzowanych, ale też wiele na co dzień porusza się jedynie komunikacją miejską. Wbrew pozorom obie te grupy łączy fakt, że samochód z wypożyczalni może stanowić dobre rozwiązanie.

Auto z wypożyczalni – dla kogo?

Istnieje szereg powodów, dla których możemy potrzebować takiego środka transportu. Najbardziej oczywisty jest po prostu brak własnego i perspektywa wyjazdu na urlop. Inną sytuacją może być potrzeba zorganizowania sobie większego pojazdu, który pomieści liczne bagaże, albo pozwoli wybrać się w szerszym gronie wraz z przyjaciółmi.

Zalety wypożyczenia

Skorzystanie z usług firmy oferującej wypożyczenie samochodu może mieć jedną wadę – koszt. Jednak jest to wada pozorna, o czym bardzo łatwo można się przekonać na podstawie zalet:

  • wyjazd w większej grupie pozwoli rozłożyć koszty na wszystkich uczestników – zakup biletów na autokar lub pociąg byłby w rzeczywistości kosztem o wiele wyższym
  • komfort jazdy oraz możliwość dotarcia w konkretne miejsce, transport zbiorowy jeździ natomiast po określonej trasie
  • czas jazdy, który zwykle jest krótszy niż w przypadku pociągu lub autokaru

Jak widać wśród licznych atutów takiego rozwiązania nawet obawa co do ceny wynajmu auta może okazać się płonna. Wiele wypożyczalni, jak np. Best-Rent, oferuje również liczne dodatkowe opcje przy okazji wypożyczenia, które mogą okazać się użyteczne np. fotelik w przypadku podróży z dzieckiem na pokładzie.

Na co trzeba zwrócić uwagę?

Planując wypożyczenie samochodu na majówkowy wyjazd, należy nie tylko zapoznać się z cennikami oraz porównać oferty, zwłaszcza że nie zawsze najtańsza będzie najlepsza. Koniecznym elementem wyboru jest przeczytanie warunków wypożyczenia, jakie proponuje dana firma. W przeciwnym razie może czekać nas przykre zaskoczenie w postaci dodatkowych opłat za usługi, które nie są zawarte w podstawowej cenie. Mogą to być m.in. dzienne limity kilometrów lub warunki ubezpieczenia. Na pewno warto brak pod uwagę firmy, które oferują jasne i przejrzyste zasady wynajmu.

Wypożyczenie auta na majówkę – ile kosztuje?

Jak przedstawiliśmy w poprzednich częściach artykułu cena to nie element najważniejszy, jednak bez wątpienia jest to istotna kwestia. Przykładowa wypożyczalnia samochodów w Warszawie może zaoferować całkiem korzystne ceny, które w dodatku uzależnione są od liczby dni – tegoroczna wyjątkowo długa majówka może być okazją, by zaoszczędzić i zyskać niższą cenę dzienną przy dłuższym wyjeździe. Przy optymalnym wykorzystaniu czasu mogą to być koszty w granicach 80-150 zł za dzień, zależnie od klasy samochodu, jaki wybierzemy.

Jak widać wybór auta z wypożyczalni w wielu przypadkach może okazać się trafnym i całkiem korzystnym ekonomicznie rozwiązaniem, dającym spory komfort podczas podróży. Warto zatem uwzględnić taką możliwość planując swój majówkowy wyjazd.