opocznianie.pl

Blog ogólnotematyczny

bawełna
Lifestyle

Dlaczego bawełna to najlepszy materiał na ręczniki hotelowe?

Hotele to miejsca, w których bardzo ważna jest jakość i estetyka. Z tego też względu w hotelowych łazienkach najczęściej wykorzystywane są ręczniki bawełniane. Dlaczego jest to najlepszy materiał na ręczniki hotelowe?

Jakie są zalety bawełny w ręcznikach hotelowych?

Bawełna to bardzo popularny materiał, z którego wykonywane są ręczniki przeznaczone zarówno do użytku domowego, jak i do hoteli.

Dlaczego jest to najlepszy materiał? Przede wszystkim ze względu na to, że:

  • bawełna jest miękkim i bardzo przyjemnym w dotyku materiałem,

  • bardzo dobrze chłonie wodę,

  • nie przyczynia się do powstawania podrażnień skóry,

  • bawełna może być bez obaw o zniszczenie prana w wysokich temperaturach (nawet 90°C),

  • jest to materiał przyjazny środowisku naturalnemu.

Bawełniane ręczniki hotelowe są estetyczne, trwałe i solidne. Można bez przeszkód prać je wielokrotnie nawet w wysokich temperaturach, a te nie stracą swoich właściwości. W przypadku hoteli wybierane są wyłącznie najlepszej jakości ręczniki bawełniane o odpowiedniej gramaturze materiału. Dzięki temu są one jednocześnie miękkie i przyjazne dla skóry, a także bardzo dobrze chłoną wodę.

Luksusowe ręczniki

Luksusowe bawełniane ręczniki hotelowe? Takie z pewnością będą modele wykonane z bawełny egipskiej, która nieco różni się od tej egipskiej. Bawełna egipska ma znacznie dłuższe i cieńsze włókna. Dzięki temu można wykonywać nią ciaśniejsze sploty, co przekłada się na wytrzymałość takiego ręcznika. Pod względem miękkości i przyjemnego kontaktu ze skórą bawełna klasyczna i egipska są niemal identyczne.

Takie ręczniki są też lekkie, bardzo dobrze przepuszczają powietrze i świetnie nadają się do użytkowania niezależnie od pory roku.

Dlaczego biały ręcznik bawełniany to najlepsze rozwiązanie do hotelu?

Bawełniane ręczniki hotelowe w większości przypadków mają kolor biały. Z czego to wynika? Powodów tego jest kilka. Jednym z nich jest fakt, że białe i kremowe ręczniki prezentują się zdecydowanie najbardziej estetycznie, a przy tym są uniwersalne, ponieważ doskonale wpasują się w styl każdej łazienki.

Kolor ręcznika jest istotny nie tylko pod względem estetyki. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że czasem barwniki nadające kolor ręcznikom mogą powodować, że ich wchłanialność wody będzie nieco mniejsza. Z tego też względu bawełniane ręczniki hotelowe w większości przypadków są koloru białego, ewentualnie kremowego.

Dobrej jakości ręczniki bawełniane w kolorze białym, odpowiednio prane i pielęgnowane nie powinny żółknąć wraz z upływem czasu.