opocznianie.pl

Blog ogólnotematyczny

Jaki model roweru wybrać
Lifestyle

Jaki model roweru wybrać?

Jeśli jesteście zwolennikami aktywności fizycznej, doskonale zdajecie sobie sprawę, jak na jakość treningu wpływa sprzęt, jakiego używacie. Nie inaczej jest w przypadku miłośników rowerów, którzy ze szczególną dbałością powinni podejść do wyboru jednośladu – niezależnie czy zajmujecie się sportem profesjonalnie, czy też amatorsko. Ogromna oferta, jaką spotkacie na rynku, z pewnością nie ułatwia zadania. Sprawdźcie więc, jaki model roweru przyda się do codziennych aktywności?

Rower miejski

Warto zacząć od rowerów, jakie wykorzystujemy do jazdy po mieście. Służą one przede wszystkim do przemieszczania się do pracy, będąc wygodnym i ekologicznym środkiem transportu. W tym przypadku ogromne znaczenie będzie miał komfort podróżowania oraz niewielka waga roweru, gdyż często będziemy zmuszeni go przenieść czy wnieść po schodach. Warto więc postawić na ramy z lekkich stopów metalu, które wyróżniają się jednocześnie wieloletnią trwałością.

Ogromną popularnością cieszą się rowery w stylu retro, które spotkacie dziś w każdym mieście. Zapewniają utrzymanie odpowiedniej, wyprostowanej pozycji ciała, co ma ogromne znaczenie w przypadku pokonywania dłuższych tras w ruchu miejskim. Warto jednak zwrócić uwagę na rodzaj zastosowanych w danym modelu przerzutek. W podstawowych wersjach holenderek przekładnie mogą być umieszczone zewnętrznie, warto jednak zainwestować nieco więcej – w czym pomocna będzie pożyczka bez BIK, aby mechanizm zlokalizowany był w piaście. To uchroni przerzutki przed zabrudzeniem czy uszkodzeniem.

Rower elektryczny

Rowerem do uniwersalnego zastosowania jest model elektryczny. W ostatnim czasie święci prawdziwe tryumfy popularności. Początkowo stosowany był przez kurierów rowerowych oraz dostawców jedzenia, czyli osoby pokonujące dziennie wiele kilometrów. Elektryki skradły również serca pozostałych użytkowników, zapewniając pełny komfort przy jeździe po terenie o zróżnicowanej wysokości.

Rowery elektryczne pozwalają bez angażowania siły mięśni poruszać się pod górę, jednak nie są rozwiązaniem idealnym. Najtańsze modele wyposażone są w niskiej jakości silniki, mogące ulegać awarii, czy wymagające częstego serwisowania. Jeśli więc myślicie o zakupie elektryka, z pomocą pożyczki bez BIK zainwestujcie nieco więcej, i wybierzcie model renomowanego producenta, aby uniknąć kłopotów z późniejszą eksploatacją roweru.

Coś dla sportowców

Innymi parametrami powinien wyróżniać się rower dla osób planujących intensywne sportowe aktywności. W tym przypadku ogromne znaczenie będzie mieć zarówno rodzaj ramy, jak i wspomniany wcześniej system przekładni, popularnie określanych jako przerzutki. Ramę trzeba precyzyjnie dopasować do swojego wzrostu, aby korzystanie z roweru było komfortowe i bezpieczne dla kręgosłupa.

Zadbajcie również o wygodne siodełko. Doskonale sprawdzają się modele żelowe, minimalizujące ryzyko powstawania otarć i bolesnych odgnieceń. Jest to rada dla każdego, ale przede wszystkim dla osób intensywnie korzystających z roweru.