opocznianie.pl

Blog ogólnotematyczny

krzesła
Lifestyle

Jakie krzesła pasują do białego, a jakie do drewnianego stołu?

Wybór odpowiednich krzeseł do jadalni jest nie lada problemem. Muszą być nie tylko wygodne, ale też pasować do poszczególnych elementów aranżacji pomieszczenia. Dobre krzesła do jadalni pasują do koloru stołu, dywanów oraz zasłon, a także mają kształt i wielkość idealnie wpisującą się w gabaryty pozostałych sprzętów umiejscowionych w wyposażeniu wnętrza. Poniżej przedstawiamy kilka najczęstszych dylematów, z którymi stykacie się, gdy kupujecie krzesła do jadalni.

Jakie krzesła do jadalni wybrać, gdy stół jest biały?

Białe stoły są nie tylko modne, ale też szalenie praktyczne. Nic więc dziwnego, że w wielu sklepach są bestsellerami. Jednak o ile zdecydowanie się na biały stół w jadalni zajmuje nam niekiedy tylko piętnaście minut, o tyle już dopasowanie do niego krzeseł tak, aby nie wyszło sztampowo, jest już wyzwaniem. Tymczasem, warto przyjrzeć się uczciwie aranżacji wnętrza całej jadalni i odpowiedzieć sobie na pytanie, jaki efekt chcielibyśmy osiągnąć? Czy jadalnia ma być bardziej w stylu prowansalskim, czy nowoczesnym? Czy ma to być przytulne wnętrze na modłę skandynawską, czy może pomieszczenie kojarzące się z glamourem, blichtrem i błyskotkami? Do przytulnego stylu prowansalskiego pasują drewniane białe krzesła do jadalni, najlepiej z ażurowym oparciem i z poduszkami z delikatnym beżowym wzorem. Białe krzesła z białym stołem są doskonałym zestawem, gdy urządzamy mieszkanie w stylu marynistycznym. Zwłaszcza, gdy przełamiemy biel mebli granatowymi tkaninami z wzorem kotwic, czy fal morskich. Gdy jest to jadalnia w stylu glamour, do białego stołu można dopasować krzesła do jadalni w mocnych kolorach. Jeśli jest to styl nowoczesny, odpowiednie będą krzesła z tworzywa sztucznego. 

Jakie krzesła do drewnianego stołu?

Drewno zdaje się być materiałem o magicznej mocy dostosowywania się do każdej możliwej faktury i kolorystyki. Jednak dekoratorzy wnętrz mówią trzeźwo: niekoniecznie tak jest. Wystarczy spojrzeć na aranżacje, w których plastikowe przezroczyste krzesła do jadalni zestawiono ze stołem w kolorze ciepłego orzecha. Rzadko wygląda to efektownie. Niestety tutaj też trzeba uważać z bielą. Nie zawsze białe krzesła do jadalni będą pasowały do stołu utrzymanego w tonacji dostojnego dębu, czy nawet egzotycznego teaku. 

Jakie więc krzesła do drewnianego stołu pasują najlepiej? We wnętrzach rustykalnych, stylizowanych na górskie chatki lub tych imitujących wyposażenie staropolskiego dworku, odpowiednie będą krzesła…drewniane, utrzymane w tym samym odcieniu, co stół. We wnętrzach natomiast panuje już zdecydowanie większa dowolność. Aranżacje nowoczesnej jadalni z wielkim drewnianym stołem i świetnie dopasowanymi do niego krzesłami z szarymi obiciami, czy też obiciami z weluru w kolorze butelkowej zieleni, potrafią zrobić wrażenie!