opocznianie.pl

Blog ogólnotematyczny

Męska biżuteria
Moda i Uroda

Męska biżuteria – co i jak nosić?

Panowie noszą znacznie mniej biżuterii niż panie, ale mają swoje ulubione dodatki – jak zegarek, bransoletka czy złoty sygnet męski. Zobacz, co aktualnie jest na topie, a także jak nosić biżuterię. Poniżej znajdziesz kilka praktycznych porad.


Część panów dba o swój wygląd niemal tak starannie jak kobiety. Przywiązują wagę do każdego szczegółu stylizacji – jak zarost, obuwie czy biżuteria. Stylowa bransoletka, zegarek czy łańcuszek z zawieszką dodają szyku i charakteru. Co i jak nosić, by dobrze wyglądać?


Męska biżuteria – postaw na srebro albo złoto


Przede wszystkim postaw na jakość, czyli wybierz biżuterię wykonaną ze złota albo srebra. Unikaj tanich, sztucznych materiałów. Najlepsza będzie biżuteria z cenionych surowców, bo jest trwała, ponadczasowa, wartościowa i świetnie się prezentuje – jak m.in. sygnet męski złoty czy srebrna bransoletka. Rodzaj kruszcu zależy od preferencji. Srebro na pewno cechuje się większą uniwersalnością i wielu panów wybiera właśnie takie dodatki. Złoto z kolei pasuje na ważne okoliczności, zwykle sprawdza się na oficjalne okazje – jak m.in. ślub i wesele czy spotkanie biznesowe.


Łańcuszki i naszyjniki męskie


Wybieraj delikatne formy, które nie będą bardzo zwracać na siebie uwagi. Dobierz łańcuszek idealnie do swojego stylu, osobowości i zainteresowań. Jeśli słuchasz rocka, możesz nosić łańcuszek z zawieszką w kształcie gitary. Modne są też naszyjniki o kształcie nieśmiertelnika. Będą elementem Twojego stylu lub wyrażą Twoje wartości. Możesz na nich wygrawerować m.in. inicjały, cytat lub ważną datę. Do kompletu możesz też dopasować dodatkową ozdobę – na przykład męską bransoletkę albo efektowny sygnet.


Sygnet męski złoty z onyksem


Moda na sygnety powróciła do męskiego świata. Jest to pierścień, który można spersonalizować za pomocą na przykład imienia lub ważnego symbolu. Są oryginalne, bardzo ciekawe i przykuwają wzrok. Złoty sygnet z onyksem będzie wyrazisty i bardzo zwraca uwagę, dlatego postaraj się nie łączyć go z wieloma innymi dodatkami biżuteryjnymi. Umiar i minimalizm są najlepszym doradcą.


Sygnety mogą być wykonane ze stali nierdzewnej, tytanu, platyny, złota lub srebra. Dodatkowo mogą mieć kamienie szlachetne – jak między innymi złoty sygnet z onyksem, srebrny z szafirem lub rubinem. Można na nich grawerować motto, datę czy inne symbole. Popularnością cieszy się sygnet z czarnym onyksem. To kamień nazywany kamieniem wewnętrznej siły. Jego energia podnosi wytrzymałość i wzmacnia odporność, jest przydatny podczas wyzwań i trudności.