opocznianie.pl

Blog ogólnotematyczny

Metody obróbki metalu
Lifestyle

Metody obróbki metalu – Gięcie blach

Gięcie blachy to powszechnie znana metoda obróbki metalu, dzięki której możemy uzyskać wiele mniej lub bardziej powtarzalnych elementów.

Metikam to firma, która dzięki swojemu doświadczeniu i wieloletniej praktyce, może poszczycić się bogatym doświadczeniem w obróbce jak i w produkcji metalu. Wykonuje min. cięcie laserem 2D, co pozwala na wycinanie dowolnych kształtów, a także cięcie laserowe rur i profili. W celu uzyskania precyzyjnego cięcia, nawet w najtwardszych materiałach, wykonuje także cięcie wodą. Metikam zajmuje się także spawaniem stali i aluminium, frezowaniem i tłoczeniem CNC, a także gięciem blachy.

Gięcie blach – procesem obróbki metalu

Gięcie blach umożliwia wytworzenie z metalu różnorodnych elementów, bez znaczenia co do jego wielkości czy dokładności elementów. Do produkcji detali podczas gięcia blach wykorzystuje się sterowanie komputerowe metodą CNC. Dzięki dokładności procesu i dużej powtarzalności, otrzymanie większych serii produkcji nie jest problematyczne. Co ważne, dzięki łatwości zachowania dokładności na pojedynczych produktach, sam proces nie należny do najdroższych. Dzięki niemu możemy wytworzyć różnorodne elementy w przystępnej cenie.

Gięci metali czy blach o rożnej grubości i wielkości wykonuje się za pomocą specjalnych maszyn, tzw. pras krawędziowych CNC. Metikam jest właścicielem kilku takich pras, które sterowane są komputerowo, dla zachowania jeszcze większej precyzji wykonania. Największa z maszyn, obsługiwana przez Metikam może wywierać nacisk nawet 400 ton. W dodatku dzięki precyzyjnemu oprogramowaniu, w krótkim czasie może uzyskać doskonały elekt, który jest w pełni powtarzalny.

Metikam to także zespół doskonałych specjalistów, którzy doskonale znają się na obsłudze maszyn. Projektują, sprawdzają działania maszyn, a także monitorują rezultaty. W świecie techniki proces zachodzących zmian jest niezwykle szybki. Dlatego kadra pracowników Metikam, ciągle podnoszą swoje kwalifikacje zawodowe oraz przechodzą liczne szkolenia z zakresu wykonywanych usług.

Gięcie blach za pomocą nowoczesnych maszyn

Metikam dysponuje nowoczesnymi maszynami do gięcia blach, które zostały wyposażone w zintegrowane systemy komputerowe. Posiada na swoim terenie zarówno małe, szybkie maszyny, ale także prasy o większych gabarytach i dużej mocy, dedykowane także do wykonywania precyzyjnych elementów o większych rozmiarach. Metikam bez trudu realizuje zlecenia z zakresu wykonania serii produktów, gdzie liczy się czas realizacji, a także niski koszt produkcji. Maszyny Bystronic oraz EHT, które posiada Metikam, charakteryzują się dużą niezawodnością, a także precyzją i dokładnością wykonania.

Bez trudu poradzi sobie z wykonaniem elementów na małe wiaty i daszki, jak i duże dachy tworząc blachodachówkę. Procesy gięcia blach poprzedzone są tworzeniem dokładnych projektów elementów, które następnie odczytywane są przez oprogramowania maszyn.

Takie rozwiązanie pozwala na uzyskanie nietypowego odkształcenia metalu w zależności od potrzeb zamawiającego.