opocznianie.pl

Blog ogólnotematyczny

wentylacja
Dom i Ogród

Najlepsza wentylacja do biura i hali

Nowoczesne systemy wentylacyjne cieszą się dużym zainteresowaniem nie tylko w mieszkaniach prywatnych, ale również w biurach i pomieszczeniach użyteczności publicznej. Przy tego typu powierzchniach należy oczywiście zadbać nie tylko o odpowiednią estetykę poszczególnych pomieszczeń, ale również o maksymalną funkcjonalność. Wentylacja do biura i hal przemysłowych, musi także spełniać określone prawnie wymogi BHP.

Jaka wentylacja do hali jest dobrym wyborem?

Jeżeli chodzi o hale produkcyjne, to pamiętać należy o tym, że istnieją odgórne normy, które dokładnie określają parametry wentylacji. Podobnie wygląda sytuacja w przypadku pomieszczeń typowo biurowych. W dzisiejszych czasach wśród inwestorów największym zainteresowaniem cieszy się oczywiście wentylacja grawitacyjna. Systemy wentylacji grawitacyjnej w dużym skrócie mówiąc oparte są na naturalnych różnicach ciśnień powietrza. Specjalne kanały wentylacyjne najczęściej prowadzone są do komina, a dzięki różnicy ciśnień i temperatury powietrza, dochodzi do naturalnej wymiany starego powietrza na świeże. Największym atutem wentylacji grawitacyjnej są oczywiście niesamowite walory ekonomiczne. Bardzo ważne jest to, aby wybrać wysokiej jakości elementy do budowy kanałów wentylacyjnych, które nie zawiodą w najmniej spodziewanym momencie. Godne polecenia są produkty marki aspekt.bydgoszcz.pl, które zaspokoją oczekiwania nawet najbardziej wybrednych klientów.


Profesjonalna wentylacja mechaniczna

Grawitacyjna wentylacja do biura i hali doskonale sprawdzi się przy korzystnych czynnikach atmosferycznych. Niestety przy dużym upale lub mrozie, nie sprawdzi się ona najlepiej. W tym konkretnym przypadku z pomocą przychodzi niezawodna wentylacja mechaniczna, dzięki której można dobrze wentylować poszczególne pomieszczenia niezależnie od pogody. Jej jedyną wadą jest oczywiście to, że zużywa energię elektryczną, dlatego też trzeba się liczyć ze zwiększonymi rachunkami za energię elektryczną. Dzięki nowoczesnej automatyce, można na bieżąco kontrolować temperaturę i wilgoć w biurze lub hali. Jest to bardzo wygodne i niesłychanie praktyczne rozwiązanie. Godne polecenia są systemy wentylacji z odzyskiem ciepła, które dodatkowo filtrują powietrze. Solina i niezawodna wentylacja, to jedna z tych inwestycji, która na pewno się zwróci, dlatego też tym bardziej warto postawić na sprawdzone rozwiązania.