opocznianie.pl

Blog ogólnotematyczny

dekoracyjnych płytki do łazienki
Dom i Ogród

Płytki od zawsze były w naszym mieście – przegląd ciekawych formatów dekoracyjnych płytki do łazienki

Remont łazienki to wymagające zadanie. Warto stworzyć pomieszczenie, które będzie eleganckie i jednocześnie przytulne. Jakie trendy w modzie pojawiły się w sezonie 2021?

Delikatne pastele

Płytki ceramiczne w pastelowych odcieniach cieszą się w tym sezonie ogromną popularnością. Warto postawić na rozmyte odcienie beżu w odcieniach szarym, kremowym czy piaskowym. Nie znaczy to, że cała łazienka ma być w delikatnych kolorach. Warto zestawić pastelowe płytki z glazurą lub terakotą w intensywnym kolorze. Pomarańczowe, karmelowe, rude czy brązowe płytki ceramiczne ożywią pomieszczenie.

Pudrowy róż, brzoskwinia, mięta czy błękit również są bardzo modne w tym sezonie. Koniecznie trzeba zadbać, by łazienka nie stała się przesłodzona i rozmyta. Łącząc pastelowe płytki ceramiczne z bielą uzyskamy elegancką i stonowaną łazienkę.

Czarno-biała klasyka

Porady architektów wnętrz są jednoznaczne. Biel jest do łazienki idealna. Nie zależnie od tego, czy mamy małą czy bardziej przestronną łazienkę w każdej sprawdzą się białe kafelki.

Biel jest kolorem, który optycznie powiększa łazienki. Jednocześnie kojarzy się z czystością. W dużej łazience warto wykorzystać również czarne płytki ceramiczne. Warto również wprowadzić do łazienki czerń na innych elementach. Czarne szafki, krany lub umywalki sprawią, że wnętrze będzie wyjątkowo ekskluzywne, a jednocześnie minimalistyczne. Aranżując łazienkę w tych barwach można mieć pewność, że jeszcze przez wiele lat będzie modna.

Drewno – w zgodzie z naturą

Porady stylistów wnętrz są jednoznaczne. Drewno jest idealne do każdego mieszkania. Jest to materiał ponadczasowy i jednocześnie wyjątkowo elegancki. Powinno to ucieszyć osoby, które cenią sobie mieszkania, które są naturalne.

Płytki ceramiczne imitujące drewno są do łazienki idealne. Drewno, nawet prawidłowo zaimpregnowane, nie zawsze potrafi sobie poradzić w kontakcie z wilgocią oraz dużą zmiennością temperatur, z którą spotykamy się w łazience. Płytki ceramiczne drewniane nie sprawiają żadnych problemów.

Płytki ceramiczne drewniane warto połączyć z białą glazurą, dzięki temu łazienka stanie się jasna, elegancka i praktyczna.

Soczyste kolory

Osoby, które cenią sobie odważne rozwiązania na pewno zwrócą uwagę na trend, który bardzo mocno zasygnalizowali dekoratorzy wnętrz. Płytki ceramiczne w żywych, soczystych kolorach to oblicze nowoczesnej łazienki.

Fuksja, turkus, ognista czerwień czy żółć sprawią, że łazienka stanie się niebanalnym pomieszczeniem. Warto pamiętać, że kolor może znaleźć się nie tylko na płytkach ceramicznych, ale również na szafkach czy armaturze.