opocznianie.pl

Blog ogólnotematyczny

Lifestyle

Rękawiczki jednorazowe – jakie są ich rodzaje i do czego służą?

Nasze dłonie, bez względu na to, jaki rodzaj pracy wykonujemy, stale narażone są na kontakt z czynnikami zewnętrznymi, które mogą na nie bardzo niekorzystnie wpływać. Niemnie jednak istnieją sytuacje, w których ochrona naszych dłoni staje się prawdziwą koniecznością. Wówczas z pomocą przychodzą rękawiczki jednorazowe. Jednak do czego warto je stosować i jakie są ich rodzaje?

Kiedy rękawiczki jednorazowe stają się konieczne?

Istnieje wiele, codziennych sytuacji w których rękawiczki jednorazowe okazują się niezbędnym gadżetem. Choć głównie kojarzą się nam one z placówkami medycznymi, to jednak przydadzą się one także podczas tradycyjnych prac w gospodarstwie domowym. Wobec tego, kiedy warto skorzystać z rękawiczek jednorazowych? Otóż:

  • podczas sprzątania toalety- kiedy to nasze dłonie narażone są na kontakt z bakteriami i silnymi detergentami
  • podczas obierania warzyw i owoców- gdyż niektóre z nich mogą działać barwiąco na skórę
  • podczas opieki nad chorym dzieckiem lub innym członkiem rodziny- wówczas skutecznie uchronią nas one przed przenoszeniem bakterii
  • podczas zmywania naczyń- woda- zarówno ciepła, jak i zimna- może mieć bardzo negatywny wpływ na skórę dłoni

Oczywiście można wyróżnić także szereg zawodów, w których rękawiczki jednorazowe są wymagane, a nawet i zalecane. Nie będzie mógł się bez nich obejść chociażby ratownik medyczny, lekarz czy pielęgniarka. Z rękawiczek jednorazowych korzystać musi również kucharz, piekarz, cukiernik, a nawet fryzjer czy kosmetyczka. Warto jednak pamiętać, że rękawiczki jednorazowe muszą posiadać wszelkie certyfikaty potwierdzające ich zgodność z normami bezpieczeństwa. Takie rękawiczki ma w swojej ofercie sklep https://czystyszop.pl/. Dzięki temu możemy mieć pewność, że produkt będzie spełniał swoją funkcję ochronną.

Jakie rodzaje rękawiczek jednorazowych można wyróżnić?

Obecnie na rynku dostępne są cztery rodzaje rękawiczek jednorazowych. Można więc wyróżnić:

  • rękawiczki jednorazowe lateksowe- to świetnie nam znane rękawiczki przede wszystkim z placówek medycznych.
  • rękawiczki jednorazowe nitrylowe- to rozwiązanie dla osób, które są uczulone na lateks. Rękawiczki jednorazowe nitrylowe mają właściwości antyalergiczne.
  • rękawiczki jednorazowe winylowe- to z kolei rękawiczki o ponadprzeciętnej wytrzymałości, jednak dość niskiej elastyczności. Nie uciskają one rąk i stanowią świetnie zabezpieczenie przed np. substancjami żrącymi.
  • rękawiczki jednorazowe foliowe- to rękawiczki wykonane z folii. Najczęściej wykorzystuje się je podczas pracy z produktami spożywczymi.