opocznianie.pl

Blog ogólnotematyczny

Skaner wewnątrzustny
Lifestyle

Skaner wewnątrzustny – co musisz wiedzieć?

Pełny obraz jamy ustnej to duże ułatwienie pracy stomatologa. Dodatkowym atutem będzie uzyskanie go w zaledwie parę sekund. Urządzeniem pozwalającym na taką wygodę jest skaner wewnątrzustny, któremu poświęcony zostanie niniejszy artykuł.

Co to takiego?

Skaner wewnątrzustny wykonuje w ciągu kilku sekund wiele tysięcy zdjęć jamy ustnej pacjenta stomatologicznego. W oparciu o nie generuje jej obraz 3D, dający lekarzowi dentyście pełny ogląd sytuacji. Obraz będzie pozwalał na przyjrzenie się zębowi z dosłownie każdej strony. W ten sposób medykowi nie umknie żadna wada czy choroba.

Na jakie zalety można liczyć?

Przede wszystkim – skaner wewnątrzustny zastępuje klasyczne wyciski jamy ustnej. Wykonywanie tych drugich jest dla większości pacjentów doświadczeniem nieprzyjemnym. Ponadto stomatolodzy muszą regularnie nabywać i przechowywać masę, z której owe wyciski są wykonywane. W związku z tym skaner pozwala im na oszczędności finansowe i logistyczne. Skaner jest także bardziej precyzyjny – wyciski są podatne na błędy takie jak przeciągnięcie.

Wynajem skanera

Szukając oferty wynajmu skanera wewnątrzustnego, warto zwrócić uwagę na cenę. Ten sam produkt można przecież otrzymać w zróżnicowanych cenach. Warto także przyjrzeć się sposobowi ustalania ceny. Część właścicieli będzie żądało identycznej kwoty co miesiąc. Inni zaś uzależnią comiesięczną opłatę od obrotu, jaki wynajmującemu sprzęt stomatologowi przyniesie skaner wewnątrzustny.

Jeśli jest się nowym w temacie, warto rozejrzeć się za ofertami najmu, które przy okazji zawierają niezbędne do poprawnej obsługi szkolenie. Jego brak może wymusić konieczność jego kupna gdzie indziej, co implikuje dodatkową opłatę. Ponadto istotnym kryterium, które warto mieć na uwadze, będzie czas dostawy sprzętu. Warto zdecydować się na taką, która dostarczy sprzęt jak najszybciej.

Gdzie wynająć?

Pod adresem https://cereclab.pl/ można uzyskać przykładową ofertę wynajęcia tego typu urządzenia dla lekarzy dentystów. Dużym walorem tej oferty jest bezpłatność wypożyczenia. Udostępnienie sprzętu poprzedza szkolenie, które CEREClab prowadzi w gabinecie Klienta, w dogodnym dla niego terminie. Szkolenie obejmuje pierwszy kwartał użytkowania sprzętu i ma charakter maksymalnie praktyczny, także z wykorzystaniem cyfrowych symulacji. Po upływie tego okresu można odkupić sprzęt od laboratorium. Drugą opcją jest jego użytkowanie na zasadach najmu od właściciela. Trzecim wyborem może być rezygnacja z dalszej współpracy i zwrot skanera do właściciela.