opocznianie.pl

Blog ogólnotematyczny

Skuteczne przynęty gumowe okoniowe
Lifestyle

Skuteczne przynęty gumowe okoniowe

Większość wędkarzy bardzo lubi łowić okonie, ponieważ są to powszechnie dostępne ryby i można je spotkać w niemalże wszystkich łowiskach. Okonie żyją w zbiornikach zarówno dużych, jak i niewielkich. Występują w jeziorach, rzekach, zbiornikach zaporowych. Ze złowieniem okonia poradzi sobie nawet początkujący wędkarz, bo nie jest to trudne zadanie. Oczywiście każda ryba jest inna i niektóre odznaczają się nieprzeciętną bystrością, przez co nawet bardziej doświadczeni wędkarze mogą mieć spore trudności z udanym połowem. Bardzo ważne jest to, aby dobrać odpowiednią przynętę okoniową. Na szczęście obecnie można liczyć na szeroki wachlarz wyboru.

Godne polecenia przynęty okoniowe

Osoby nastawione na złowienie sporej ilości okoni powinny wyposażyć się w różnego rodzaju przynęty. Oczywiście to nie wystarczy, niezwykle ważne jest to, aby umiejętnie prowadzić przynętę. Rewelacyjnie sprawdzają się przynęty gumowe na okonia, jest to podstawa każdego wędkarza w przypadku tego gatunku ryb. Gumy są dostępne w różnych wielkościach i kolorach, można przebierać w rozmaitych modelach. Istotne będzie to, aby dobrać przynętę do konkretnego łowiska, w którym chce się wędkować. Sprawdzić powinno się nawet głębokość zbiornika, aby jak najlepiej dopasować gumę i zwiększyć szanse na złowienie dużego okazu. Jeśli ktoś łowi metodą bocznego troka, to można mu śmiało polecić twistery na okonie. Nadaje się w wersji uzbrojonej na główce zarówno jigowej, jak i czebruszcze. Jeśli zadba się o dobranie właściwej wielkości i kolorystyki, to nie będzie problemu ze złowieniem dorodnego okonia. Wspaniale sprawdzają się także gumowe rippery, niektóre modele do złudzenia przypominają żywą rybę, co stanowi niezwykle skuteczny wabik na okonie. W przypadku ripperów można pozwolić sobie na powolne prowadzenie.

Jakie będą odpowiednie przynęty gumowe na okonia, które zagwarantują udane łowy?

W przypadku okonia dobrym wyborem będzie wahadłówka, czyli klasyka, której używa się od wielu lat. Jako że nie cieszą się one już aż tak dużą popularnością ze względu na stosowanie nowoczesnych przynęt gumowych, to ryby odzwyczaiły się od nich. Działa to jednak na korzyść wędkarza, bo okonie w kontakcie z wahadłówką stają się mniej ostrożne i chętniejsze do ataku. Dobrym wyborem są także obrotówki na okonie, można je polecić przede wszystkim amatorom, czyli osobom zaczynającym swoją przygodę z wędkowaniem. Polecane są także cykady, przede wszystkim bardziej doświadczonym łowcom. Zaletą cykad jest to, że można wyrzucić je bardzo daleko. Wynika to z ich niewielkich wymiarów i dużej lotności. Cykada sprawdza się podczas połowów zarówno z dna, jak i w toni. Nie można zapomnieć o gumowych jaskółkach, smukłych i długich. Najskuteczniejsze są modele nasączone atraktorem, to samo można powiedzieć o stynkach. Godne uwagi są również widelnice gumowe, w zestawie wędkarskim nie może zabraknąć również robaków z miękkiego materiału, z elastycznymi wypustkami. Najlepszy efekt uzyska się przy naprzemiennym używaniu różnego rodzaju przynęt, aby zmylić ryby.