opocznianie.pl

Blog ogólnotematyczny

szkolenie dla firm
Lifestyle

Szkolenia z komunikacji firmy Berndson uczą jak rozmawiać, aby być zrozumianym

Obecne czasy są wyjątkowe pod względem komunikacji, gdyż teraz, jak nigdy wcześniej, ludzie mają najwięcej metod, platform, narzędzi i okazji do komunikowania się. Każdy co dzień nosi ze sobą w kieszeni urządzenie, które w każdej chwili pozwala na obustronną komunikację – rozmowy, wpisy, powiadomienia, zdjęcia, skany napływają w niespotykanych dotąd ilościach, co sprawia, iż komunikacja (np. marketingowa) jest także trudna, jak nigdy dotąd ze względu na ogrom kanałów, z którymi musi konkurować. Jak się komunikować, aby zostać wysłuchanym, aby skutecznie zachęcić do skorzystania z oferty? Na te i wiele więcej pytań odpowiadają szkolenia z komunikacji prowadzone przez firmę Berndson,w czasie których doświadczeni trenerzy objaśniają tajniki efektywnego przekazywania swoich myśli. 

Efektywna komunikacja – szkolenia o wszechstronnym zastosowaniu

Jasne i precyzyjne komunikowanie to sztuka, która pod każdym względem przydaje się w pracy, aby sprawnie komunikować się z zespołem unikając nieporozumień, prowadzić prezentacje i przedstawiać raporty w interesujący i wyczerpujący sposób czy rozmawiać z klientem tak, aby przekonać go do proponowanej oferty – to tylko kilka z zastosowań, w których przyda się wiedza ze szkolenia. Komunikacja jest także bardzo ważna pod względem życia prywatnego, ponieważ odpowiednio ubrane w słowa myśli pozwolą uniknąć konfliktów i zbudować nić porozumienia nawet w sytuacjach, w których do tej pory wydawało się to niemożliwe. Komunikacja (szkolenia) to doskonała przestrzeń treningowa, która pozwala testować nowo nabytą wiedzę i umiejętności, aby poznać i pozbyć się błędów popełnianych w tym zakresie. Czego uczą szkolenia z komunikacji firmy Berndson? O tym poniżej.

Co obejmują szkolenia? Komunikacja to coś więcej niż tylko mówienie

Aby zdobyć sprawdzoną wiedzę należy uczyć się od doświadczonych trenerów, którzy prowadzą merytoryczne szkolenia. “Komunikacja interpersonalna” jest jednym z takich szkoleń – jest ono podzielone na cztery moduły tematyczne w ramach, których poruszane są takie tematy jak:

  • budowanie komunikacyjnej wiarygodności,
  • techniki komunikacji ekspresywnej a style komunikacji społecznej,
  • techniki komunikacji oparte na faktach (omówione są różne podejścia),
  • schemat udzielania informacji zwrotnej dotyczącej zmiany zachowania.

Powyższe tematy to tylko jedne z wielu, które komunikacja (szkolenia obejmują dużo szerszy zakres wiedzy). W czasie szkoleń można także nauczyć się korzystać z różnych narzędzi, które komunikację usprawnią np. algorytm asertywnej odmowy, 8 technik komunikacji receptywnej czy macierz efektywności komunikacyjnej.

W jakiej formie mogą być przeprowadzone szkolenia z komunikacji?

Szkolenia z komunikacji przeprowadzane przez firmę Berndson mogą odbywać się w formie otwartej, zamkniętej lub zdalnej. Forma zdalna mimo, iż wyklucza przebywanie w tym samym miejscu co trener, to została opracowana taki sposób, aby w jak największym stopniu przypominała stacjonarne szkolenia. Komunikacja przeprowadzana jest efektywnie i w zupełności profesjonalnie przez doświadczonych trenerów korzystających z najlepszych narzędzi. Na szkoleniu kursanci otrzymują materiały szkoleniowe, pomoc i możliwość konsultacji, a także certyfikat jego ukończenia. Ze wszystkimi szczegółami, które obejmuje Komunikacja (szkolenia) zapoznać się można pod adresem: https://berndson.pl/umiejetnosci-osobiste/komunikacja-interpersonalna