opocznianie.pl

Blog ogólnotematyczny

Wózek na wąż
Dom i Ogród

Wózek na wąż – co warto o nim wiedzieć?

Wąż do wody stanowi jeden z najważniejszych elementów wyposażenia każdego domu z ogrodem. To właśnie przy pomocy takiego węża możliwe jest podlewanie ogródka z warzywami i owocami, a także wygodne pielęgnowanie trawnika. Jak się jednak okazuje, bardzo często wiele osób ma problem z tym, aby przemieszczać się po ogrodzie z wężem. Bywa on bardzo ciężki i niewygodny. W takich sytuacjach idealnie sprawdza się wózek na wąż. Czym jest taki dodatek, a także czym się on powinien charakteryzować?

Czym jest wózek na wąż?

W sklepach ogrodowych bardzo często spotkać się można z reklamami i ofertami sprzedaży różnego rodzaju wózków na węże. Mało który właściciel ogrodu jednak dokładnie wie, czym taki dodatek jest.
Wózek na wąż to specjalny sprzęt, który wykorzystywany jest do wygodnego transportowania węża ogrodowego. Jest on nawijany na bęben, który wyposażony jest w specjalne kółka. Taki sprzęt pozwala nie tylko na wygodne rozwijanie węża wedle potrzeby, lecz również na przemieszczanie się z nim po ogrodzie w naprawdę komfortowy sposób. Kółka powodują, że bęben nie stawia dużego oporu i nawet starsza osoba doskonale poradzi sobie z jego używaniem.

wózki na węże ciśnieniowe

Czym się powinien charakteryzować dobry wózek?

Jeśli chce się wybrać tego rodzaju narzędzie, warto się zastanowić nad tym, czym się ono powinno charakteryzować. Na jakie cechy szczególne należy zwracać dużą uwagę podczas zakupu?
Podstawową sprawą jest oczywiście to, czy ma to być bęben na kołach, czy też może taki, który wieszany będzie na ścinie. Ten drugi model rzecz jasna pozbawiony jest funkcji mobilności, lecz mimo wszystko świetnie sprawdzi się w nieco mniejszych ogrodach, ponieważ pozwala estetycznie przechowywać wąż.
Kolejną bardzo ważną sprawą, o której nie można zapominać, jest sposób wykonania takiego bębna. Przykładowo grube węże do pomp, które cechują się dużą wagą, nie powinny być umieszczane na delikatnym, plastikowym bębnie. Do takiego węża wymagane jest wybranie modelu nieco lepszej jakości, zrobionego z tworzywa o wiele mocniejszego.

A może wybrać coś innego?

Nie da się ukryć, że wózek na wąż do wody oprócz ciekawych zalet ma też pewne wady. Przede wszystkim zauważyć tu trzeba to, że jest to dodatek do ogrodu, który kosztuje naprawdę wiele pieniędzy. Po drugie, nawet najmniejszy wózek tego rodzaju jest stosunkowo ciężki.
Czy jest jakaś alternatywa dla wózka tego rodzaju? Jak się okazuje tak, a jest nią specjalne nosidło. Zamiast kółek tego rodzaju sprzęt wyposażony jest w specjalny uchwyt, który pozwala zwinięty wąż wygodnie przenosić. Jest to model o wiele tańszy, a także łatwiejszy w użytkowaniu.

Zakupy w sklepie internetowym z pneumatyką