opocznianie.pl

Blog ogólnotematyczny

Etui na telefon
Lifestyle

Etui na telefon, powerbanki i inne akcesoria do telefonu

Akcesoriów do smartfona jest tak wiele, że każdy znajdzie coś na miarę swoich oczekiwań oraz potrzeb. Dużą popularnością cieszą się szkła hartowane na ekran oraz etui, ale także bezprzewodowe słuchawki, powerbanki czy akcesoria do samochodu. Zobacz, jak duży jest wybór, a następnie skompletuj niezbędne rzeczy, dzięki którym Twój telefon zyska nowe funkcjonalności.


 Etui na smartfon


 Wybierając nowy telefon, od razu wybierz elementarne akcesoria gwarantujące urządzeniu większe bezpieczeństwo. Należy do nich m.in. etui na Huawei Mate 20 Lite, Motorola One czy Xiaomi Redmi 9, a także folia ochronna albo szkło hartowane. Wybór jest bardzo szeroki – mogą to być etui skórzane, zamszowe, transparentne, silikonowe, w formie książki czy proste i stylowe case’y. Zwróć uwagę, by etui na Xiaomi Redmi 8 czy 9 albo na Samsung A80 miało niezbędne wcięcia i pozwalało na ich wygodną obsługę.


 Szkło hartowane lub folia ochronna


 Zadbaj też o ekran, bo jego zabezpieczenie to podstawa – ewentualna naprawa tego elementu jest zwykle bardzo kosztowna. Dobrej jakości szkło zabezpieczy ekran przed zarysowaniami w torebce, plecaku czy w kieszeni, a także obniży ryzyko jego uszkodzenia nawet w wyniku upadku z niedużej odległości. Wymiana szkła jest prosta i zajmuje niewiele czasu, a także nie jest droga – można skorzystać z wielu punktów usługowych, by szybko zmienić pęknięte zabezpieczenie na nowe.


 Ładowarki i powerbanki do telefonów


 Mamy już folię albo szkło oraz etui na Huawei Mate 10 Lite lub inny model telefonu, czas wybrać także ładowarkę i powerbank. Są to kolejne niezbędne akcesoria do telefonów. Wyróżniamy trzy ich główne rodzaje – są to ładowarki sieciowe, czyli popularne „kostki” wpinane do gniazda z odłączanymi. Musisz wybrać taką, która będzie bezpieczna dla Twojego urządzenia, a także wyposażona w technologię szybkiego ładowania wspieraną przez smartfon.


 Obecnie wiele osób sięga po ładowarki indukcyjne, które działają bezprzewodowo – telefon wystarczy położyć lub oprzeć na podstawce ładującej. To wygodne rozwiązanie, ale nie każde urządzenie może być w ten sposób doładowywane – upewnij się, że tak jest, zanim kupisz taki rodzaj ładowarki.


 Akcesoria do samochodu


 Ta grupa obejmuje m.in. różne uchwyty oraz nawigacje GPS, ale także praktyczne ładowarki samochodowe, które wiele razy okażą się przydatne podczas podróży. Taki model wpina się do gniazda zapalniczki i łączy kablem z telefonem. Mogą one mieć różne napięcie, liczbę portów USB, a także możliwości dodatkowe (np. mikrofon).