opocznianie.pl

Blog ogólnotematyczny

utrzymanie czystości w biurze
Praca

Jak zadbać o utrzymanie czystości w biurze?

Czystość w biurze wpływa nie tylko na estetykę miejsca pracy, ale również na samopoczucie i zdrowie osób przebywających w pomieszczeniu. Im więcej osób przebywa w obiekcie, tym większe stają się potrzeby z zakresu utrzymania czystości. Zadbać należy nie tylko o same biura, ale również o pomieszczenia socjalne, toalety oraz ciągi komunikacyjne – tylko w ten sposób stworzy się schludne miejsce pracy, które będzie jednocześnie wizytówką przedsiębiorcy.

Regularne sprzątanie, czyli jak często sprzątać biura?

Częstotliwość sprzątania biur zależy od kilku czynników, zwykle bierze się pod uwagę wielkość pomieszczenia, rodzaj wykonywanej pracy oraz czas pracy pracowników biura. Rodzaj pracy może wpływać na poziom zanieczyszczeń – np. biura zlokalizowane w obiektach przemysłowych są zazwyczaj dużo bardziej narażone na zapylenie niż biura w urzędach lub w instytucjach finansowych. Niektóre firmy preferują sprzątanie w godzinach, w których w biurach nie przebywają pracownicy oraz klienci. To bardzo dobre rozwiązanie, jeśli biuro jest otwarte jedynie w ciągu dnia.

Wszystkie czynności takie jak: utrzymanie czystości oraz usługi porządkowe powinny być realizowane zgodnie z harmonogramem sprzątania. Takie rozwiązanie ma wiele zalet – to lepsza organizacja czasu pracy oraz możliwość skontrolowania poziomu świadczonych usług. Wykonując zadania zgodnie z instrukcjami oraz z listą kontrolną, mamy pewność, że żadna czynność nie została pominięta.

Utrzymanie czystości – usługi porządkowe dla firm

Przedsiębiorcy zazwyczaj decydują się na zatrudnienie firmy zewnętrznej świadczącej usługi porządkowe. Jedna firma może zajmować się kompleksowo wieloma zadaniami. W biurach ważne jest regularne odpylanie powierzchni – kurz ma negatywne konsekwencje nie tylko dla zdrowia pracowników, ale również może przyczyniać się do powstawania awarii sprzętu komputerowego. Do obowiązków ekipy sprzątającej należy więc usuwanie kurzu z biurek oraz z regałów, odkurzanie wykładzin i czyszczenie podłóg, mycie przeszkleń oraz opróżnianie kubłów na śmieci.

Ekipa sprzątająca powinna mieć doświadczenie w utrzymywaniu porządku, dzięki temu usługa sprzątania wykonywana jest sprawnie, bez konieczności angażowania pracowników biura. Ważny jest również sprzęt czyszczący – wszystkie urządzenia używane do sprzątania powinny być energooszczędne i dopasowane do specyfiki, a także do wielkości pomieszczenia. Odpowiedni dobór sprzętu oraz środków czyszczących pozwoli wykonać usługę szybko i na najwyższym poziomie.

Zaufaj doświadczeniu w kwestii dbania o obiekt

Kompleksowe i profesjonalne usługi porządkowe, w tym utrzymanie czystości w biurze, znajdziesz na stronie https://czystosc.impel.pl/. Firma dopasuje ofertę do Twoich potrzeb, a Ty zyskasz czystą i zadbaną przestrzeń, która będzie przyjaznym miejscem pracy dla Twojej załogi. Oprócz sprzątania biura, w ofercie znajduje się wiele innych usług, np.: utrzymanie terenów zewnętrznych, czyszczenie wysokościowe lub dezynfekcja pomieszczeń.