opocznianie.pl

Blog ogólnotematyczny

Krzesło Glamour NAOMI złote
Dom i Ogród

Pikowane krzesło w stylu glamour

Większość z nas do krzeseł podchodzi w sposób funkcjonalny: najlepiej jakby miały cztery nogi, były wygodne i przy tym wyglądały całkiem dobrze. Kiedy jednak trafiamy do sklepu meblowego oszałamiający wybór sprawia, że nie do końca wiemy na co się zdecydować. W niniejszym artykule przedstawiamy dwa rodzaje krzeseł cieszących się największą popularnością. Krzesła te mogą być wykorzystywane w różnych aranżacjach i w różnych pomieszczeniach. A do tego te dwie stylistyki mogą się wzajemnie przenikać.

Krzesło chesterfield – Krzesło z podłokietnikami do jadalni

Krzesło Chesterfield Ludwik

Krzesło Chesterfield Ludwik (fot. www.idealmeble.pl)

Krzesło w stylu chesterfield to kolejny mebel z tej rodziny, który swoją klasą i niewątpliwym urokiem chwyta za serce. Styl chesterfield sięga setek lat wstecz a to, że wciąż cieszy się ogromnym powodzeniem mówi samo za siebie. Niewątpliwą zaletą chesterfieldów jest to, że są realizowane na zamówienie i można je dostosowywać do potrzeb. Krzesło chesterfield charakteryzuje się (podobnie jak i inne meble z tej serii) głębokimi pikowaniami. Wybór modeli jest całkiem spory. Bo mamy wersje zarówno z niskim jak i  wysokim oparciem ukształtowanym w mały baranekze stylowymi podłokietnikami albo bez z nich. Są te z oparciem w kształcie medalionu czy te o bardziej kwadratowej kubaturze. Dodatkowo możemy je ozdobić np. kryształami. Do wyboru są modele skórzane, obite welurem, pluszem lub inną tkaniną. W zależności od kształtu krzesła a także dodatków możemy je dostosować do różnego rodzaju wnętrz. Będą pasować do klasycznych wnętrz z uwagi na ich ponadczasowy charakter.  Wersje z dodatkiem złotych elementów albo kryształowych dodatków idealnie wpasują się także w stylistykę glamour. Z kolei modele obite pluszem lub welurem polecamy do przełamania minimalistycznych aranżacji. Do jadalni dobrze będą nadawać się krzesła z podłokietnikami, a wersje obite skórą dobrze będą dobrze wyglądać w gabinecie lub biurze. 

Krzesło glamour zachwyca nietypowym kształtem

Krzesło Glamour Lexi Lux Insp. Master Chair

Krzesło Glamour Lexi Lux Insp. Master Chair (fot. www.idealmeble.pl)

Krzesło glamour z kolei wybija się przede wszystkim niekonwencjonalną formą. To nowoczesne, nietypowe kształty połączone ze złotymi i błyszczącymi dodatkami. Widzimy tu metal, tworzywa sztuczne i pałacową ornamentykę. Często meble wykończone są miękkim w dotyku welurem. Są również modele zupełnie przezroczyste. Te krzesła są wytrzymałe i łatwo się je czyści.

Krzesło Glamour NAOMI złote

Krzesło Glamour NAOMI złote (fot. www.idealmeble.pl)

Z całą pewnością będą idealnie nadawały się do nowoczesnych wnętrz. Staną się ozdobą aranżacji w stylu industrialnym stanowiąc ciekawy, przykuwający uwagę dodatek. W stylach art deco podkreślą nietuzinkowość miejsca. I oczywiście, jak sama nazwa wskazuje, doskonale wpisują się w aranżacje w stylu glamour. Meble te są doskonałym wykończeniem nie tylko salonu, ale będą dobrym wyborem do kawiarni albo do salonów piękności. Z całą pewnością zachwycają niebanalnymi rozwiązaniami i połączeniami.

Krzesło chesterfield w stylu glamour

Krzesło Chesterfield Elen

Krzesło Chesterfield Elen (fot. www.idealmeble.pl)

Doskonałym połączeniem obu stylistyk jest pikowane krzesło w stylu glamour. Zawiera ono elementy chesterfieldów, ale poprzez wzmocnione dekoracyjne akcenty takie jak kryształy Swarovskiego czy złote pinezki idealnie będzie pasować do luksusowych aranżacji podkreślając prestiż miejsca.

Niezależnie od tego, które krzesła wybierzesz, czy te w stylistyce chesterfield czy glamour, pewne jest że będzie to dobry wybór, a twoja aranżacja zyska ciekawy i stylowy dodatek.