opocznianie.pl

Blog ogólnotematyczny

Plecak nieprzemakalny
Moda i Uroda

Plecak nieprzemakalny niezbędnikiem każdej aktywnej osoby

Szykując się na wyprawę masz głowę zaprzątniętą milionem rzeczy, o których musisz pamiętać: dokumenty, telefon i ładowarka, gotówka, wystarczająca ilość dostosowanej do pogody odzieży, kosmetyki…Jeżeli jesteś rodzicem i zabierasz ze sobą swoje pociechy, to lista ta wydłuża się kilkukrotnie! W całym tym rozgardiaszu nie zapomnij o niezawodnym, nieprzemakalnym plecaku, który może ocalić Twoje drogocenne rzeczy przed niezłymi tarapatami. Jaki plecak nieprzemakalny wybrać?

Producent najlepszych plecaków nieprzemakalnych

To bez wątpienia zagraniczny koncern o nazwie Over Board. Początki tego światowego giganta wyglądały bardzo niepozornie: początkowo para przyjaciół rozdawała prototypy swoich produktów (również nieprzemakalne plecaki) znajomym, aby ci je przetestowali. Okazało się, że powierzony im towar spełnia swoje zadanie w takim stopniu, że szybko rozpoczęto jego dystrybucję na coraz to szerszą skalę. Finalnie i do Polski dotarły akcesoria tej marki i szturmem zdobyły nasz rodzimy rynek. Nie ma w tym nic dziwnego: wszystko, co opuściło linię produkcyjną Over Board jest niesamowicie wysokiej jakości i dostępne w bardzo przystępnych cenach. Czy wśród oferty marki każdy – nawet dziecko – znajdzie idealny dla siebie plecak nieprzemakalny? Nie mam co do tego żadnych wątpliwości!

Dostępne pojemności nieprzemakalnych plecaków Over Board

Tak jak już wspomniano wyżej – każdy znajdzie wariant dostosowany do swoich potrzeb. Over Board posiada w swojej ofercie plecaki nieprzemakalne o niewielkich, kompaktowych rozmiarach (pojemność 12l) oraz większe, mające pojemność 20/30l. W ostatnim czasie na rynku pojawiła się urocza, słodka nowość od Over Board – plecak nieprzemakalny dla dzieci! Co go wyróżnia? Wyjątkowy design: możesz kupić swojemu dziecku żółwia, biedronkę, lwa bądź tygrysa. Nasycone, żywe kolory z pewnością przemówią do każdego malca. Producent zapewnia, że już dziecko powyżej 2. roku życia może z niego korzystać. Muszę jednak napomknąć, że ten konkretny model nieprzemakalnego plecaka nie nadaje się do pełnego zanurzenia (posiada 2. klasę wodoszczelności; o wspomnianych klasach niżej). Sprawdzi się za to świetnie podczas wypoczynku nad morzem bądź na basenie.

Klasy wodoszczelności plecaków nieprzemakalnych

Over Board swoją sławę zawdzięcza wysokiej jakości wykonywanych produktów. Nowoczesna, niezawodna technologia w połączeniu z solidnymi, trwałymi materiałami daje coś niemal niezniszczalnego. Ponadto marka ta jest autorem klasyfikacji wodoszczelności, którą stworzyła na potrzeby dokładniejszego opisu możliwości swoich wyrobów. Jaki więc może być plecak nieprzemakalny?

  • Odporny na niewielki deszcz oraz zachlapania (1. klasa)
  • Odporny na ulewne deszcze oraz inne niesprzyjające warunki zewnętrzne (2. klasa)
  • Odporny na krótkotrwałe zanurzenie. Ponadto nieprzemakalny plecak w tej klasie nie tonie – unosi się na powierzchni wody (3. klasa)
  • Odporny na dłuższe zanurzenie, tj. maksymalnie 30 minut do głębokości 1 metra (4. klasa)
  • Odporny na bardzo długie zanurzenie, tj. maksymalnie 60 minut do głębokości 6 metrów (5. klasa)

Zastosowanie plecaka nieprzemakalnego – kiedy może się przydać?

Wysokopółkowy plecak nieprzemakalny znajduje zastosowanie w wielu sytuacjach. Długie, piesze wycieczki, wędrowanie po górach oraz dolinach, przejażdżki rowerowe, pobyt nad jeziorem, morzem bądź na basenie. Over Board jest niezwykle popularny wśród osób uprawiających rozmaite sporty wodne, np. kajakarstwo. Poza nieprzemakalnymi plecakami posiada w swojej ofercie niewielkie, praktyczne torebki typu “nerka”, w której można schować najpotrzebniejsze drobiazgi. Na uwagę zasługują również różnych rozmiarów etui na telefony, tablety czy mapy.

Gdzie kupić nieprzemakalny plecak?

Polecam dokonać zakupu w sklepie zajmującym się dystrybucją sprzętu oraz akcesoriów przeznaczonych do wszelkiej aktywności outdoorowej. Takim miejscem z pewnością jest www.gokajak.com. Znajdziesz tam bardzo bogaty wybór wodoodpornych gadżetów nie tylko od Over Board, ale również od polskiego Aquariusa, którego wyroby również zasługują na uwagę. Mam nadzieję, że powyższy tekst pomoże dokonać Ci dobrego wyboru i Twój wymarzony plecak nieprzemakalny będzie Ci służyć przez wiele sezonów.

Artykuł opublikowany przy współpracy z seomamut.pl