opocznianie.pl

Blog ogólnotematyczny

jak otworzyć puszkę bez otwieracza
Lifestyle

Wyjaśniamy jak otworzyć puszkę bez otwieracza

Będąc w podróży trzeba koniecznie pamiętać o zabraniu ze sobą otwieracza. Niestety czasami o tym zapominamy i wtedy nie da się już nic zrobić. Co wtedy zrobić?

Otwieranie puszki przy pomocy łyżki

Wiele osób zastanawia się jak otworzyć puszkę bez otwieracza. Wbrew pozorom nie jest to zbytnio skomplikowane i można wykorzystać wiele narzędzi, które znajdują się w pobliżu.

Najprościej użyć do tego zwykłej, kuchennej łyżki. Wystarczy stabilnie położyć puszkę, a następnie energicznie pocierać krawędź puszki płaską częścią łyżki, tak aby powstało niewielkie wgłębienie. Kolejny krok to pewne i energiczne wbicie łyżki w zagłębienie i powtarzanie powyższych czynności aż do momentu całkowitego otwarcia wieczka.

Dodatkowo wieczko można podważyć łyżką.

jak otworzyć puszkę bez otwieracza

Otwieranie puszki przy pomocy kamienia

Wiele osób uważa jednak, że jest to dosyć prymitywny sposób i istnieją lepsze. Jest to jednak prosta i mało skomplikowana metoda, dlatego warto o niej wspomnieć. Wystarczy mieć obok siebie kawałek betonu lub płaski kamień. Puszkę należy położyć na twardym podłożu do góry dnem. Potem przez kilka minut trzeba bardzo szybko pocierać puszkę. Później wystarczy ją odwrócić i ścisnąć boki. Jeżeli wszystko zrobiłeś poprawnie to wieczko powinno samo odejść.

Alternatywnie puszkę można otworzyć ostro zakończonym kawałkiem kamienia, poprzez energiczne uderzanie nim krawędzi wieczka.

Otwieranie puszki przy pomocy noża

Innym sposobem na otwarcie puszki bez dostępu do otwieracza, jest użycie zwykłego noża. Puszkę trzeba jednak trzymać bardzo mocno, ponieważ nóż w każdej chwili może się wymsknąć i zrobić niewiarygodnie dużą szkodę.

Dziurę najlepiej zrobić przy krawędzi, a później powoli przesuwać nóż wzdłuż wieczka. Przy pomocy noża można też bardzo łatwo podnieść pokrywę. Otwieracz wcale nie jest potrzebny, żeby otworzyć puszkę.

Wystarczy wiedza oraz umiejętności praktyczne. Potrzebna jest jeszcze wyobraźnia, ale to wie chyba każdy.