opocznianie.pl

Blog ogólnotematyczny

jak otworzyć puszkę bez otwieracza
Lifestyle

Wyjaśniamy jak otworzyć puszkę bez otwieracza

Będąc w podróży trzeba koniecznie pamiętać o zabraniu ze sobą otwieracza. Niestety czasami o tym zapominamy i wtedy nie da się już nic zrobić, jeżeli jesteśmy daleko od miejsc publicznych.

Otwieranie puszki

Wiele osób zastanawia się jak otworzyć puszkę bez otwieracza. Wbrew pozorom nie jest to zbytnio skomplikowane i można wykorzystać wiele narzędzi, które znajdują się w pobliżu. Można wykorzystać łyżkę, którą trzeba chwycić w odpowiedni sposób. Przydatna będzie także maczeta, jednak przy tym narzędziu trzeba zachować szczególną ostrożność. Jest to bardzo ważne, ponieważ łatwo można się uszkodzić. Puszkę należy położyć na równej oraz twardej powierzchni. Następnie z boku puszki zrobić nacięcie lub dziurę przy użyciu maczety. Następnie w powstałą dziurę trzeba włożyć maczetę. Potem tylko wystarczy nacisnąć maczetę w ten sposób, żeby odcięła wieczko od puszki. Trzeba jednak uważać na palce, ponieważ maczeta jest bardzo ostra. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że przy pomocy zwykłej łyżeczki również można otworzyć puszkę. Inne sztućce także można do tego wykorzystać. Oczywiście najłatwiej będzie to zrobić przy użyciu noża, ale nie zawsze mamy go pod ręką.

Sposoby na otwarcie puszki

Krawędzie puszki należy pocierać końcówką łyżki. Trzeba to robić do czasu aż nie zrobi się wystarczająco duża dziura w puszce. Później tę dziurę można powiększyć wykorzystując do tego łyżeczkę. Łyżeczkę można również użyć jako dźwignię do otwarcia puszki. Puszkę można także otworzyć po prostu ją ugniatając. Jest to jeden z cięższych sposobów, ponieważ trzeba użyć dużej siły. Puszkę należy chwycić poziomo i spleść ze sobą palce dłoni. Następnie śródręczem oraz palcami wystarczy uciskać puszkę. Po pewnym czasie powinny powstać pierwsze załamania na puszce. Należy to robić do momentu aż puszka nie pęknie, później wystarczy ją przełamać na dwie części. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że przy pomocy betonu także można otworzyć puszkę.

jak otworzyć puszkę bez otwieracza

Najpopularniejsze sposoby

Wiele osób uważa jednak, że jest to dosyć prymitywny sposób i istnieją lepsze. Jest to jednak prosta i mało skomplikowana metoda, dlatego warto o niej wspomnieć. Wystarczy mieć obok siebie kawałek betonu lub płaski kamień. Puszkę należy położyć na twardym podłożu do góry dnem. Potem przez kilka minut trzeba bardzo szybko pocierać puszkę. Później wystarczy ją odwrócić i ścisnąć boki. Jeżeli wszystko zrobiłeś poprawnie to wieczko powinno samo odejść. Jedną z najpowszechniejszych metod jest oczywiście otwarcie puszki za pomocą zwykłego noża kuchennego.

Puszkę trzeba jednak trzymać bardzo mocno, ponieważ nóż w każdej chwili może się wymsknąć i zrobić niewiarygodnie dużą szkodę. Jeżeli się skaleczysz to pamiętaj, żeby jak najszybciej odkazić ranę. Nie można z tym długo czekać, ponieważ bardzo szybko do rany mogą dostać się bakterie. Dziurę najlepiej zrobić przy krawędzi, a później powoli przesuwać nóż wzdłuż wieczka. Przy pomocy noża można też bardzo łatwo podnieść pokrywę. Otwieracz wcale nie jest potrzebny, żeby otworzyć puszkę. Wystarczy wiedza oraz umiejętności praktyczne. Potrzebna jest jeszcze wyobraźnia, ale to wie chyba każdy.