opocznianie.pl

Blog ogólnotematyczny

Drzwi podnoszono-przesuwne
Dom i Ogród

Drzwi podnoszono-przesuwne – co je wyróżnia?

Zastanawiając się nad zakupem drzwi wejściowych i tarasowych, do wyboru masz kilka opcji. Poniżej wymieniamy konstrukcje godne uwagi i wyjaśniamy, jakie mają zalety. Jeśli szukasz wskazówek i inspiracji, skorzystaj z naszych porad.

Drzwi balkonowe lub tarasowe

Drzwi wejściowe. Jeśli decydujesz się na drzwi wejściowe i tarasowe czy balkonowe PVC, zwróć uwagę na ofertę marki Deceuninck. Systemy drzwiowe dostępne są w różnych wersjach – jednym z polecanych modeli wejściowych są drzwi Prestige. Aż 5-komorowe profile drzwiowe sprawdzają się do drzwi zewnętrznych ocieplonych domów, dzięki izolacyjności na doskonałym poziomie. Ważne też, by designem współgrały z innymi systemami drzwiowymi o okiennymi.

Drzwi balkonowe / tarasowe. Najczęściej wybierane i najbardziej funkcjonalne jako balkonowe czy tarasowe są drzwi podnoszono przesuwne. Nie zajmują one w pomieszczeniu wiele miejsca i pozwalają na różne możliwości jego aranżacji. Jest to jeden z najpopularniejszych wyborów na taras. Poznaj ich najważniejsze atuty, a także dopasuj je do drzwi wejściowych.

Drzwi podnoszono-przesuwne – wysoki komfort

System podnoszono-przesuwny polega na tym, że skrzydło i element stały są przesunięte względem siebie. Dzięki temu oba otwierane elementy nachodzą na siebie. Dobrej jakości drzwi balkonowe można znaleźć w ofercie marki Deceuninck.

Słyną one jako bardzo komfortowe w użytkowaniu. W standardzie są oferowane na skrzydle o wysokości przekroju 100 mm. Dostępne są także nowoczesne profile dla zabudowy stałego przeszklenia o wysokości przekroju 45 mm, które zwiększają dopływ światła o co najmniej 10%. Drzwi balkonowe HST z oferty Deceuninck sprawiają, że nawet bardzo duże okno ma subtelniejszy design.

Zalety drzwi podnoszono-przesuwnych

Poznaj najważniejsze zalety, jakie cechują drzwi podnoszono-przesuwne:

  • możliwość aranżacji pomieszczenia zgodnie z własną wizją
  • możliwość zaoszczędzenia miejsca
  • nie wymagają dodatkowej przestrzeni na otwieranie
  • możliwość wykonywania wielkogabarytowych przeszkleń przy ich zastosowaniu
  • pozwalają wpuścić do wnętrza dużo światła naturalnego
  • możliwość łączenia pomieszczeń ze światem zewnętrznym
  • stylowy i ciekawy design, nowoczesny wygląd ramy okiennej
  • łatwość obsługi

Jedną z najważniejszych zalet drzwi tarasowych przesuwnych jest to, że pozwalają one zaoszczędzić sporo miejsca. Nie potrzebują dodatkowej przestrzeni na otwieranie, a dostępną przestrzeń można wykorzystać w dowolny sposób – m.in. ustawić tam dekoracje. Nie trzeba ich też blokować, by pozostały otwarte, co jest bardzo praktycznym rozwiązaniem.