opocznianie.pl

Blog ogólnotematyczny

nowoczesna boazeria
Dom i Ogród

Jak zaaranżować nowoczesną boazerię?

Drewno zawsze miało wielu zwolenników. Jeszcze do niedawna niemal w każdym mieszkaniu była boazeria. Później, na wiele lat z niej zrezygnowaliśmy, by ponownie odkryć jej urok w nowej, odświeżonej wersji. Jak dziś prezentuje się nowoczesna boazeria?

Nowa stara boazeria

Boazeria nadal znajduje się w wielu mieszkaniach. Chociaż dziś jej stara wersja już nie budzi podziwu nadal można ją uratować i stworzyć przy jej pomocy wnętrze, które będzie eleganckie i nowoczesne.

Boazeria często była w ciemnych kolorach, co bardzo przytłaczało niewielkie mieszkania. Warto pomalować ją na biały kolor. Dzięki temu będzie wyglądała nowocześnie, a jednocześnie jasny kolor idealnie będzie wpisywał się w nowoczesne trendy.

Nakładając na boazerię kilka warstw białej farby uzyskamy deski, które będą idealnie białe. Taki design idealnie wpisze się w stylistykę wnętrz skandynawskich, które od kilku lat są wyjątkowo modne w naszych aranżacjach.

Innym sposobem na uzyskanie nowoczesnej boazerii jest delikatne rozbielenie. Pomalowanie jedną warstwą farby pozwoli zachować słoje na drewnie, co będzie pięknie komponowało się z wnętrzami rustykalnymi.

Nowoczesna boazeria w białym kolorze będzie świetnie wyglądała w przedpokoju, który będzie pomalowany farbą tablicową. To połączenie jest eleganckie i nowatorskie jednocześnie.

Sprawdź też, jak zrobić karmnik dla ptaków

A może nowoczesna boazeria w parze z tapetą?

Nowoczesna boazeria będzie wyglądała bardzo interesująco, gdy nie będzie umieszczona na całej ścianie. Warto połączyć ją z tapetą. Wnętrze nabierze lekkości i elegancji.

Boazerię należy pomalować na kolor, który będzie współgrał z wystrojem pomieszczenia. Część boazerii należy usunąć. Najkorzystniej wygląda boazeria w dolnej części ściany. Na górnej części naklejamy tapetę, która ma nowoczesny wzór.

Duże kwiaty pomogą stworzyć wnętrze romantyczne i eleganckie. Tapeta w kratę świetnie wpisze się w nowoczesny wystrój, tak jak wzory geometryczne.

Szarość zawsze jest elegancka

Nowoczesna boazeria będzie wyglądała wspaniale, gdy pomalujemy ją na szary kolor. Decydując się na przemalowanie całej boazerii na szaro, warto skoncentrować się na jaśniejszych odcieniach. Dzięki temu pomieszczenie będzie wydawało się większe niż jest w rzeczywistości.

Wybierając ciemną szarość warto pomalować wyłącznie dolną część boazerii. Na górze ściany można wykorzystać biały kolor. W takim połączeniu ciemny kolor boazerii nie będzie zmniejszał pomieszczenia.

Nowoczesna boazeria niekoniecznie na wszystkich ścianach

Poprzednie lata przyzwyczaiły nas, że boazeria jest na całej ścianie. Od góry do samego dołu. Wcale nie musi to tak wyglądać.

Nowoczesna boazeria może znajdować się wyłącznie na jednej ścianie pokoju. Warto w ten sposób ożywić ścianę, na której powiesimy telewizor czy, przy której znajduje się stół. Dzięki takiej aranżacji pokój będzie wydawał się dużo ciekawszy.

Warto również pamiętać, że ułożenie nowoczesnej boazerii pomoże nam wpłynąć na kształt pokoju. Nie wszystkie wnętrza są proporcjonalne. Czasami należy wykorzystać sprytne rozwiązania, które pomogą wpłynąć na wystrój wnętrza.

Układając deskę boazeryjną pionowo sprawimy, że pomieszczenie będzie wydawało się wyższe. Decydując się na ułożenie poziome optycznie wydłużymy ścianę. Do niewielkich pokoi warto również wykorzystać szersze deski, które optycznie powiększą pokój.

Boazeria nie jest już przytłaczająca. Nowoczesna boazeria pomaga zaaranżować wnętrza, które są niecodzienne, interesujące i przede wszystkim eleganckie. Osoby, które mają boazerię nie powinny z niej rezygnować. Dużo korzystniejsza może okazać się renowacja desek niż ich likwidacja.

Dowiedz się, jak nauczyć się renowacji starych mebli