opocznianie.pl

Blog ogólnotematyczny

pogoda w wielkiej brytanii
Lifestyle

Typowa pogoda w Wielkiej Brytanii – czy tam cały czas pada deszcz? Dowiedz się!

Z czym kojarzy Ci się brytyjska aura? Bez wątpienia z szarym mglistym niebem oraz częstymi opadami deszczu. Wiele osób zniechęca to do odwiedzenia tego kraju, inni zaś lubią ten specyficzny klimat.

Kto nie jest miłośnikiem upałów i wylegiwania się godzinami na plaży, chętnie przyjedzie z wizytą do Wielkiej Brytanii. I Ty masz w planach wyjazd turystyczny lub w celu zarobkowym do Anglii, Walii, Szkocji lub Irlandii Północnej? Zanim przystąpisz do przygotowań, doszlifuj swój angielski online.

Niezwykły klimat Wielkiej Brytanii

Ten kraj posiada niesamowitą atmosferę, zarówno w odniesieniu do warunków pogodowych, jak i do nastroju, który można poczuć, przechadzając się ulicami Zjednoczonego Królestwa. Czy na takim wyjeździe obowiązkowo przyda się przeciwdeszczowa kurtka i parasol? Oczywiście warto zabrać te rzeczy ze sobą, jak na każdą inną wycieczkę, gdyż trudno przewidzieć pogodę długoterminowo. Na pewno wiele osób słyszało o charakterystycznych brytyjskich opadach deszczu, które są bardzo intensywne i trwają czasami kilka dni. Nieprawdą natomiast jest twierdzenie, że w Zjednoczonym Królestwie nigdy nie świeci słońce. Również zdarzają się tutaj ciepłe i pogodne dni.

Brytyjczycy w inny sposób odczuwają ciepło i zimno

Podczas czytania ciekawostek o Zjednoczonym Królestwie często natknąć się można na tę tezę. Czy to prawda, że mieszkańcy Wielkiej Brytanii w inny sposób, niż na przykład Polacy, odczuwają zmiany temperatury? Otóż charakterystyczny klimat tego kraju sprawia, że niektórzy jego obywatele przez większość miesięcy w roku chodzą ubrani tak samo – noszą przejściowe kurtki, czapki i pełne buty. Czasami można by też wnioskować, że są oni odporniejsi na zimno. Kiedy tylko bowiem nad brytyjskim niebem pojawi się słońce, chętnie z niego korzystają, opalając się i organizując sobie czas na świeżym powietrzu – także wtedy, gdy pomimo intensywnych słonecznych promieni powietrze nadal jest chłodne.

Aby osobiście sprawdzić, czy w Wielkiej Brytanii nieustannie pada deszcz, warto podszkolić język angielski w Warszawie, a następnie zaplanować podróż do wyspiarskiego kraju.