opocznianie.pl

Blog ogólnotematyczny

przecierka na meblach
Dom i Ogród Lifestyle

Wnętrze z duszą, czyli modna przecierka na meblach

Gdy urządzasz mieszkanie, chcesz, by było ono Twoją bezpieczną przystanią. Otaczasz się przedmiotami, które wprawiają Cię w dobry nastrój. W sypialni dbasz o odpowiednie warunki umożliwiające wypoczynek i działanie regenerującego snu. Kuchnię kształtujesz praktycznie i swobodnie, a w salonie dokładasz starań o utrzymanie przytulnego klimatu.

Zmiany mile widziane

Niezależnie od tego, jak bardzo podobały Ci się pierwotnie wybrane meble, może nadejść taki moment, w którym zapragniesz zmiany. Nic w tym dziwnego. Trendy panujące we wnętrzach stale ewoluują, pojawiają się nowe pomysły na faktury i techniki zdobień. Jednak produkt, który reprezentuje najnowszy krzyk mody to zazwyczaj spory wydatek, a nie zawsze można sobie na niego pozwolić. Jeśli jednak dysponujesz wolnym czasem i masz ochotę spróbować swoich sił jako renowator mebli, możesz zwrócić się w kierunku stylu, który od kilku lat, choć już z samej nazwy nowością nie ma nic wspólnego, cieszy się niemalejącą popularnością.

Nowe jak stare

Vintage to styl w modzie i sztuce odwołujący się do minionych epok. Określenie to odnosi się do rzeczy, które, choć stare, zachowują swą szlachetność i jakość. W stylizacjach wnętrzarskich przejawia się przede wszystkim w elementach wyposażenia, czyli meblach wypełniających przestrzeń. Inspirowane stylem rustykalnym i prowansalskim wnętrza doskonale nadają się na tego typu dekoracje a zastosowanie różnych technik, pozwoli nadać Twoim meblom drugie, może nawet świetniejsze życie.

Shabby Chic oraz Chippy look

Każdy chyba słyszał o możliwości postarzania elementów wyposażenia. Nie każdy jednak wie jak się do tego zabrać. Opcji jest naprawdę wiele, a najbardziej znanym sposobem na nowy-stary design jest przecierka na meblach. Wykonywana przy zastosowaniu różnych technik i nanoszona na odpowiednio dobranych elementach toaletki czy komody przecierka tchnie w nasze sprzęty nowe życie. I wcale nie musimy ograniczać się z doborem kolorystyki. Zależnie od tego, jak wyraźnych zmian oczekujemy i czy chcemy tylko delikatnego podkreślenia, czy też nadania bardziej zdecydowanych akcentów naszemu wnętrzu, możemy skierować się w stronę stylu Shabby Chic lub Chippy look. Pierwszy z nich, będący połączeniem elegancji, subtelność pastelowej kolorystyki i delikatnych naruszeń, podniszczenia zdobień, jest odpowiedni dla jasnych wnętrz. Drugi to już wyraźniejszy manifest indywidualności. Dominują tu intensywniejsze barwy, a efekt postarzenia i „uszkodzenia” faktury mebla jest znacznie bardziej widoczny.

Przecierka z odrobiną wyobraźni

Przecierka na meblach to efektowny sposób na nadanie sprzętom drugiego życia. Śmiało można odkrywać efekty, jakie daje łączenie ze sobą różnych technik, barw i stylów. Możliwości jest tyle, ile tylko nasza wyobraźnia pomieści. Jeśli zatem marzy Ci się nowa komoda, zanim zaczniesz przeglądać sklepowe katalogi, pomyśl, jak doskonale możesz się bawić, tworząc niepowtarzalny, jedyny w swoim rodzaju egzemplarz mebla, który nie tylko będzie stanowił wyjątkową ozdobę Twojego domu, ale też będzie napawał Cię dumą.