opocznianie.pl

Blog ogólnotematyczny

suszone kwiaty w ramce
Dom i Ogród Lifestyle

Perfekcyjna dekoracja przy pomocy suszonych kwiatów

Właściwa dekoracja pomieszczenia jest bardzo ważna, ponieważ sprawia, iż wnętrze staje się przytulne i klimatyczne oraz chce się w nim przebywać. Dlatego też należy zadbać o każdy detal. Oczywiście w zależności od naszego gustu, stylu oraz pozostałych elementów wyposażenia, należy dobrać odpowiednią dekorację. Pamiętać należy, by nie psuła ona charakteru całości. Jedną z bardzo ciekawych i klimatycznych dekoracji, która pasuje do różnych wnętrz są suszone kwiaty w ramce. Można zakupić gotowy przedmiot w sklepie, ale co ciekawe – także wykonać własnoręcznie.

Dekoracje oferowane w sklepach

Z uwagi na to, że na rynku obecnie dostępny jest szeroki asortyment wyposażenia wnętrz, także suszonych kwiatów w ramce jest wiele. Jeżeli ktoś nie ma czasu, ani umiejętności do samodzielnego wykonania takiej ozdoby, może nabyć ją w sklepie. Różnią się one od siebie wielkością, gatunkiem kwiatów, materiałem ramki, a także wykończeniem, dlatego też ceny są bardzo zróżnicowane. Zaletą nabycia takiej ozdoby w sklepie jest oszczędność czasu i nakładu pracy, a także gwarancja, że produkt nie ulegnie zniszczeniu i jest profesjonalnie wykonany. Ponadto, sklepy oferują produkty wykonane za pomocą specjalistycznych metod, takich jak metoda Tiffany, która polega na tym, iż dwie tafle szkła połączone są folią lutowaną lub miedzianą cyną, a cała rama jest dodatkowo uszczelniona. Nie każdy ma możliwość wykonania takiego zabiegu w domu, wobec czego w takim przypadku warto zakupić taką ozdobę w sklepie.

Jak samemu wykonać dekorację?

Jeżeli jednak posiadamy trochę czasu i kreatywności, a także preferujemy niebanalne dekoracje, warto wykonać suszone kwiaty w ramce samodzielnie. Czynność ta jest banalnie prosta, niezbędne jest tylko zebranie kilku powszechnie dostępnych elementów. Przede wszystkim należy uzbierać odpowiednie kwiaty i je ususzyć. Gatunek kwiatów jest dowolny, zależny jedynie od naszej preferencji i wyobraźni. Najczęściej wybierane są kwiaty polne, które cechują się dostępnością oraz różnorodnością kolorystyczną. Kwiaty należy ususzyć i dbać o to, by nie uległy zniszczeniu. Następnie należy nabyć odpowiednią ramkę lub antyramę. Można umieścić kwiaty bezpośrednio w ramce lub też, celem zabezpieczenia, nakleić kwiaty na dowolną kartkę papieru – najlepiej kolorowej i w ten sposób wsadzić do ramki. Jak widać, czynność jest bardzo prosta, a efekt imponujący.

A zatem, suszone kwiaty w ramce to bardzo oryginalna dekoracja, którą można uzyskać w bardzo prosty i niedrogi sposób. Jednak w przypadku chęci posiadania profesjonalnej dekoracji, warto jest zakupić produkt w sklepie.