opocznianie.pl

Blog ogólnotematyczny

emulsja do twarzy
Lifestyle Moda i Uroda

Emulsja do twarzy i inne nowe kosmetyki godne uwagi

Rynek kosmetyczny to prawdziwa biznesowa machina. Jest wart dosłownie miliardy złotych, bo ludzie uwielbiają dbać o siebie i pielęgnować swoją urodę. Dlatego też cały czas marki kosmetyczne muszą dostarczać pewnych nowości, trzymając swoich odbiorców w napięciu. pojawiają się różne ciekawe kosmetyki i preparaty, takie jak na przykład emulsja do twarzy. To produkt, który jest inspirowany między innymi lotionami z Korei. To właśnie tam kosmetyki tego typu do aplikowania za pomocą wacika robią prawdziwą furorę i są jednym z bardzo ważnych etapów pielęgnacji twarzy.

Czym jest emulsja do twarzy ?

Czym jest zatem emulsja do twarzy? To kosmetyk, który z jednej strony odrobinę przypomina tonik, ponieważ na twarz nakłada się go właśnie za pomocą wacika. Mależy odrobinę kosmetyku nalać na wacik, a następnie przemywać nim całą twarz. Z drugiej strony jest to produkt o zdecydowanie bardziej złożonej strukturze, bogatej konsystencji, który wcale nie ma za zadanie tylko i wyłącznie przywrócić prawidłowe pH skóry. A przecież właśnie do tego ogranicza się działanie toniku. Lotion to zatem coś pomiędzy tonikiem a kremem. To produkt delikatny, o wodnistej konsystencji, który bardzo szybko się wchłania, przywracając skórze na przykład prawidłowy poziom nawilżenia. Generalnie lotiony do twarzy lub inaczej emulsje pojawiły się u nas właśnie w związku z modą na kosmetyki z Korei. Tam płynna emulsja do twarzy to jeden z kroków pielęgnacyjnych, który stosowany jest tuż po toniku, a przed kremem.

Dlaczego warto stosować emulsję do twarzy?

Co takiego ma w sobie emulsja, że warto ją stosować? Po pierwsze to kosmetyk, który ma bardzo lekką konsystencję, dlatego szybko się wchłania, gasi skórę, nawilża ją i sprawia, że powraca jej komfort. po drugie to dodatkowe kosmetyki nawilżający i odżywczy, a przecież akurat tych nigdy nie powinno zabraknąć podczas codziennej pielęgnacji. chyba nie ma kobiety, która miałaby skórę zbyt mocno nawilżoną. To rzecz, która świetnie sprawdza się w przypadku pań, które mają cerę skłonna do podrażnień, często przesuszoną, mieszaną. To ważny etap kompletnej pielęgnacji skóry w stylu azjatyckim, która przynosi doskonałe rezultaty. Kobiety na całym świecie pokochały kosmetyki z Korei, Japonii, a to właśnie tam emulsja stosowana do twarzy jest nieodzownym preparatem. dzięki niej cera jest rozświetlona, świetnie nawilżona, gładka i piękna. Trzeba tylko pamiętać o tym, że emulsja nie zastąpi krem. Jej skład nie jest tak mocno odżywczy, jak w przypadku konkretnego kremu na dzień. Poza tym emulsja stosowana do twarzy zwykle nie posiada filtrów chroniących przed promieniowaniem UV.