opocznianie.pl

Blog ogólnotematyczny

emulsja do twarzy
Lifestyle Moda i Uroda

Emulsja do twarzy i inne nowe kosmetyki godne uwagi

Rynek kosmetyczny to prawdziwa biznesowa machina. Jest wart dosłownie miliardy złotych, bo ludzie uwielbiają dbać o siebie i pielęgnować swoją urodę. Dlatego też cały czas marki kosmetyczne muszą dostarczać pewnych nowości, trzymając swoich odbiorców w napięciu. pojawiają się różne ciekawe kosmetyki i preparaty, takie jak na przykład emulsja do twarzy. To produkt, który jest inspirowany między innymi lotionami z Korei. To właśnie tam kosmetyki tego typu do aplikowania za pomocą wacika robią prawdziwą furorę i są jednym z bardzo ważnych etapów pielęgnacji twarzy.

Czym jest emulsja do twarzy ?

Czym jest zatem emulsja do twarzy? To kosmetyk, który z jednej strony odrobinę przypomina tonik, ponieważ na twarz nakłada się go właśnie za pomocą wacika. Mależy odrobinę kosmetyku nalać na wacik, a następnie przemywać nim całą twarz. Z drugiej strony jest to produkt o zdecydowanie bardziej złożonej strukturze, bogatej konsystencji, który wcale nie ma za zadanie tylko i wyłącznie przywrócić prawidłowe pH skóry. A przecież właśnie do tego ogranicza się działanie toniku. Lotion to zatem coś pomiędzy tonikiem a kremem. To produkt delikatny, o wodnistej konsystencji, który bardzo szybko się wchłania, przywracając skórze na przykład prawidłowy poziom nawilżenia. Generalnie lotiony do twarzy lub inaczej emulsje pojawiły się u nas właśnie w związku z modą na kosmetyki z Korei. Tam płynna emulsja do twarzy to jeden z kroków pielęgnacyjnych, który stosowany jest tuż po toniku, a przed kremem.

Dlaczego warto stosować emulsję do twarzy?

Co takiego ma w sobie emulsja, że warto ją stosować? Po pierwsze to kosmetyk, który ma bardzo lekką konsystencję, dlatego szybko się wchłania, gasi skórę, nawilża ją i sprawia, że powraca jej komfort. po drugie to dodatkowe kosmetyki nawilżający i odżywczy, a przecież akurat tych nigdy nie powinno zabraknąć podczas codziennej pielęgnacji. chyba nie ma kobiety, która miałaby skórę zbyt mocno nawilżoną. To rzecz, która świetnie sprawdza się w przypadku pań, które mają cerę skłonna do podrażnień, często przesuszoną, mieszaną. To ważny etap kompletnej pielęgnacji skóry w stylu azjatyckim, która przynosi doskonałe rezultaty. Kobiety na całym świecie pokochały kosmetyki z Korei, Japonii, a to właśnie tam emulsja stosowana do twarzy jest nieodzownym preparatem. dzięki niej cera jest rozświetlona, świetnie nawilżona, gładka i piękna. Trzeba tylko pamiętać o tym, że emulsja nie zastąpi krem. Jej skład nie jest tak mocno odżywczy, jak w przypadku konkretnego kremu na dzień. Poza tym emulsja stosowana do twarzy zwykle nie posiada filtrów chroniących przed promieniowaniem UV.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *