opocznianie.pl

Blog ogólnotematyczny

Pikowana sofa chesterfield
Dom i Ogród

Pikowana sofa chesterfield do salonu

Zastanawiasz się nad aranżacją salonu? Chcesz by było gustownie z klasą a przy tym oryginalnie? Chesterfieldy wpiszą się w każdą stylistykę.

Zaaranżuj swój salon, wykorzystaj przepiękne sofy chesterfield

Sofa chesterfield classic
Sofa chesterfield classic (fot. www.polskie-chesterfieldy.pl)

Sofa chesterfield to klasyka gatunku. Charakterystyczne pikowania, bogactwo wzorów, kolorów i dodatków sprawia, że można ją dopasować do prawie każdego wnętrza. Klasyczne modele z głębokimi pikowaniami, niskim oparciem, obite skórą w towarzystwie antyków doskonale sprawdzą się salonach w stylu angielskim. Z kolei te upstrzone kryształami, albo złotymi pinezkami będą doskonale komponować się ze stylem glamour. Mocno nasycone kolory będą dobrze kontrastować we wnętrzach minimalistycznych ale także dodadzą charaktery stylistyce art deco

Sofa chesterfield – kanapa z duszą

Sofa Chesterfield rozkładana Madame Wave 3 os


Sofa Chesterfield rozkładana Madame Wave 3 os. (fot. www.polskie-chesterfieldy.pl)

Pierwsza kanapa chesterfield powstała setki lat temu, ale dzięki fantazji projektantów jej następczynie były modyfikowane tak by podążać z duchem czasu dostosowując się się do potrzeb coraz to nowej rzeszy klienteli, trafiając w ich gusta, urzekając swą klasą. Współcześnie część producentów wychodzi naprzeciw oczekiwaniom kupujących i meble tworzy każdorazowo w oparciu o ich sugestie, wytyczne. To znaczy, że każda sofa chesterfield jest skrojona pod nasze upodobania i w pewnym sensie odzwierciedla, to co nam w duszy gra. Do wyboru jest ponad 300 wzorów i ponad 700 materiałów (w tym także skór) do wybory. W ofercie są nie tylko sofy z niskim klasycznym oparciem i zaokrąglonymi podłokietnikami. Klient może wybrać także modele finezyjne z oparciem w kształcie fali, albo te bardziej nowoczesne, minimalistyczne w formie kubełkowej. Niestandardowe wydają się być modele w z wysokim oparciem łączące głębokie pikowania z charakterystyczną formą uszaka a także boczkami w stylu Windsor. Przyciągają swoją klasą i wytwornością.

Fotel chesterfield nada charakteru każdemu wnętrzu

Fotel chesterfield normal
Fotel chesterfield normal (fot. www.polskie-chesterfieldy.pl)


Doskonałym uzupełnieniem salonu będzie także fotel chesterfield. To klasa sama w sobie, a każdemu wnętrzu dodaje niepowtarzalnego stylu. Podobnie jak w przepadku kanap chesterfield i tu wybór jest ogromny. Znajdziemy nie tylko klasyczne modele z zaokrąglonymi liniami, ale także znacznie bardziej nowoczesne warianty takie jak te w kształcie przypominające muszlę i posiadające pionowe kanałowo-tunelowe stylowe pikowania. Zainteresowanie mogę wzbudzić także proste warianty w formie kubełkowej.

Chesterfield fotel uszak strand ike pantone
Chesterfield fotel uszak strand ike pantone (fot. www.polskie-chesterfieldy.pl)

Na szczególną uwagę zasługują pikowane fotele połączone ze stylem uszaka. Bogactwo wariantów tego modelu sprawia, że doskonale urozmaicają wnętrze. Są wśród nich modele klastyczne, pełne majestatu, obite skórką wykończone nóżkami w stylu ludwik przywodzącym na myśl arystokratyczne salony, ale także warianty obite kolorową tkaniną, będące miłą odmianą dla monotonnego wnętrza.

Bogactwo kształtów, kolorów, obić i charakteru mebli chesterfield sprawia, że doskonale wypełniają wnętrza nadając mu takiego charakteru, jakiego oczekujemy.