opocznianie.pl

Blog ogólnotematyczny

witamina c na naczynka
Lifestyle Moda i Uroda

Witamina C na naczynka. Jakie ma działanie?

Cera naczynkowa jest wyjątkowo wrażliwa i może sprawiać wiele problemów w pielęgnacji. Jak o nią dbać, by była w dobrym stanie? Dobrym pomysłem jest witamina C na naczynka.

Cera naczynkowa – wrażliwa i zaczerwieniona

Cera naczynkowa bardzo łatwo się czerwieni, a rumień trudno zniwelować. Przez taką skórę widać naczynka. Tworzyć mogą się też nieestetyczne pajączki, które są spowodowane rozszerzającymi się naczynkami krwionośnymi. Dzieje się tak dlatego, że naczynka w tego rodzaju skórze są umieszczone dużo płycej niż w innych rodzajach cery. Skóra jest cienka, wrażliwa, może swędzieć, być ściągnięta i nadwrażliwa na kosmetyki.

Dodatkowo skóra jest wrażliwa na czynniki zewnętrzne, np. na pogodę. Czerwieni się pod wpływem zmian temperatury, źle znosi klimatyzację, suche powietrze i zimowe mrozy. Nie służy jej też spożywanie ostrych przypraw, palenie papierosów czy alkohol. Rumień mogą powodować też duże emocje. Problem nasila się w momencie wahań hormonalnych, czyli np. w okresie ciąży.

Posiadaczki takiej skóry powinny także bardzo uważać na promienie słoneczne. Działanie słońca może zdecydowanie pogorszyć stan cery naczynkowej. Skóra będzie zaczerwieniona. Dlatego tak ważna jest pielęgnacja z użyciem filtrów przeciwsłonecznych.

Warto podkreślić, że cera naczynkowa to jeden z najczęściej występujących rodzajów cery w okolicach menopauzy. Może także występować u młodszych osób – nawet po 20. roku życia. Czasami taki rodzaj skóry występuje na jednym fragmencie twarzy, np. na policzkach. Na pozostałych partiach skóra jest tłusta. Mówimy wówczas o cerze mieszanej, której pielęgnacja jest bardzo wymagająca.

Jak działa witamina C?

Witamina C na naczynka ma zbawienny wpływ. Wzmacnia ścianki i elastyczność naczyń krwionośnych. Ponadto przeciwdziała tworzeniu się „pajączków” na twarzy. Zmniejsza rumień twarzy, rozjaśnia, nawilża i wzmacnia.

Na rynku jest dostępnych coraz więcej kosmetyków zawierających witaminę C. Są to nie tylko kremy, ale również sera do twarzy. Gdy problem z cerą naczynkową jest duży, można sięgnąć po doustne tabletki.

Warto zwrócić uwagę, by witamina C występowała w kosmetykach w połączeniu z kwasem ferulowym – wówczas jej działanie będzie skuteczniejsze.

Skóra naczynkowa wymaga delikatnej pielęgnacji. Warto postawić na łagodne środki myjące, peelingi enzymatyczne, dobrze dobrane kremy, ochronę przeciwsłoneczną, a zimą kremy ochronne. Wówczas mamy szansę utrzymać cerę w dobrej kondycji. Jeżeli problem naczynek jest bardzo duży, można rozważyć zabieg laserowego zamykania naczynek. Najczęściej taki rodzaj cery wymaga konsultacji z dermatologiem lub kosmetologiem.