opocznianie.pl

Blog ogólnotematyczny

dekoracyjne malowanie ścian
Dom i Ogród Lifestyle

Dekoracyjne malowanie ścian – co warto o tym wiedzieć?

Bez wątpienia ostatnie lata to czas, kiedy to bardzo wielu Polaków zaczęło jeszcze mocniej dbać o swoje mieszkania i domy. Prywatna strefa domu to miejsce, w którym możemy czuć się komfortowo, dobrze, szczęśliwie. To właśnie tam mamy szansę stworzyć swoje przytulne gniazdko, które będzie odzwierciedlało nasz gust i estetykę. Stąd też tak duża popularność nie tylko dodatków i dekoracji, w które można kupić w sklepie, ale też rozwiązań z obszaru do it yourself. To różnego rodzaju sposoby na dekorowanie domu, które są inne, niż wszystkie. Można stworzyć obraz, wypleść makramę albo pomalować ścianę tak, by stała się główną dekoracją w pokoju.

Dekoracyjne malowanie ścian

Od pewnego czasu mocno liczy się indywidualność. Domy i mieszkania, które zostały urządzone tak, jak żadne inne, często są obiektem westchnień. Ich zdjęcia możemy oglądać w magazynach wnętrzarskich, czerpiąc z nich inspirację. Dekoracyjne malowanie ścian może być jednym ze sposobów na to, aby swoją prywatną przestrzeń urządzić w sposób niesztampowy, oryginalny i piękny. Jak się do tego zabrać? Możliwości jest wiele. Na ścianach może pojawić się regularny wzór, który będzie powtarzał się co jakiś czas. Do takiego ozdabiania ścian służą specjalne wałki do malowania, takie, jakich używano lata temu. Efekt jest niesamowity, odrobinę retro i vintage. Ten sposób malowania ścian świetnie sprawdza się na przykład wtedy, gdy urządza się mieszkanie w kamienicy. To właśnie do takich wnętrz malowanie ścian wałkiem pasuje idealnie. Można też wykonać jeden większy rysunek na ścianie, dekorując w ten sposób na przykład przestrzeń w pokoju dziecka.

Ozdobne rysunki w pokoju dziecka

Pokój dziecka to jedno z tych pomieszczeń w domu, w którym naprawdę warto wyczarować prawdziwą magiczną atmosferę. Niech najmłodsi członkowie rodziny czują się po prostu w swojej prywatnej przestrzeni wspaniale. Dobrym pomysłem na ozdobienie ścian jest wykonanie malunków. Można na ścianę przenieść jakiś jeden duży wzór, albo narysować mniejsze, które będą się regularnie powtarzać. Jeżeli brakuje aż tak dużego talentu rysunkowego, można też posiłkować się gotowymi szablonami z internetu. Kolejny pomysł na rozwiązanie problemu związanego z brakiem talentu to po prostu zatrudnienie kogoś, kto ten talent posiada i realizuje usługi. Wtedy na ścianie w pokoju dziecka można stworzyć rysunek ulubionego bohatera z bajki, kreskówki, filmu. To pracochłonna dekoracja, ale efekt wow jest gwarantowany. A jeżeli malunek się znudzi, zawsze można po prostu pokryć go jednolitą farbą.