opocznianie.pl

Blog ogólnotematyczny

Zarobki w logistyce
Finanse

Zarobki w logistyce. Ile można zarobić?

Zastanawiasz się, jakie są zarobki w branży logistycznej? To dobrze rozwijająca się gałąź gospodarki – magazyny do wynajęcia we Włocławku, Łodzi czy Wrocławiu cieszą się ogromną popularnością. Ile można zarobić? Dowiesz się z tekstu poniżej.

Branża logistyczna dobrze płatna?

Gdzie warto szukać pracy? Które stanowiska są dobrze płatne w logistyce? Perspektywy zarobków dla pracowników branży logistycznej są cały czas zachęcające. Usługi logistyczne cieszą się dużą popularnością w naszym kraju. Jednak część pracowników obawia się, że automatyka może zabrać im część zleceń. Mimo to branża cały czas świetnie się rozwija – duży popyt jest na magazyny do wynajęcia w największych miastach, ale powodzeniem cieszą się też powierzchnie magazynowe we Włocławku, Lublinie czy Zielonej Górze.

Zainteresowanie automatyzacją i robotyzacją w magazynach rośnie

Instytut Logistyki i Magazynowania zlecił i przeprowadził różne badania, które miały na celu ustalenie, które prace i działania mogą być w przyszłości zautomatyzowane – są to między innymi procesy magazynowe, transportowe oraz produkcyjne. Może faktycznie dojść do częściowej redukcji etatów, ale w odległej przyszłości. Obecnie cały czas pracownicy nie muszą martwić się o swoje stanowiska. Firmy w większości cały czas planują zatrudnienie nowych osób.

Programy rozwojowe szansą na dobre zatrudnienie

Poza tym wiele firm planujących inwestycje w automatyzację chce pomóc pracownikom w rozwoju i poszerzaniu ich kompetencji, gwarantując im dostęp do programów rozwojowych. Wielu przedsiębiorców podkreśla też brak wykwalifikowanej kadry. Ma to znaczenie w przypadku różnych inwestycji – jak magazyny we Włocławku, Szczecinie, ale przede wszystkim Warszawie, Łodzi czy Wrocławiu.

Logistyka w parze z e-commerce

Poza tym wiele osób ma szansę na dobre zarobki w działaniach związanych z e-commerce. Firmy z branży logistycznej dość dynamicznie rozwijają się w tym zakresie. Sprzedaż online cieszy się ogromną popularnością i na pewno trend ten się utrzyma. Podczas pandemii COVID-19 wzrosła sprzedaż przez Internet, a firmy kurierskie zdecydowanie na tym zyskały.

Trzeba pamiętać, że logistyka e-commerce jest bardziej złożona niż w przypadku handlu tradycyjnego – między innymi potrzebni są pracownicy z konkretnymi umiejętnościami. Hale produkcyjne we Włocławku czy Zabrzu są łatwe w obsłudze, ale sprzedaż e-commerce wymaga różnych kwalifikacji, które pracownik musi zdobyć. Przedsiębiorcy zwracają uwagę między innymi również na niewystarczający zapas specjalistów z zakresu logistyki.

zobacz też: Czym zajmuje się logistyk?